Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"יחד נשאף לאוויר נקי"

"יחד נשאף לאוויר נקי"

הפנינג ושלל פעילויות הסברה בסימן היום הבינלאומי ללא עישון

ההפנינג המיוחד ושלל פעילויות הסברה יתקיימו היום (חמישי, 31/5) ברחבי העיר ובין השעות 18:30-17:00 בפרט בקניון הנגב, בסימן היום הבינלאומי ללא עישון. במסגרת היום הקורא לכם להפסיק לעשן ולו ליום אחד, ייהנו המשתתפים בין היתר מדוכני מידע, בדיקות ורישום לסדנאות גמילה. ההפנינג יעסוק בנזקי הטבק והשפעתו על האדם והסביבה. מדובר יהיה בהזדמנות נוספת לשיח ציבורי רחב בנושא עישון הכולל דרכים והמלצות להתחשבות הדדית במטרה למנוע עישון פאסיבי.

במסגרת האירוע פקחי העירייה יחד עם יחידת השיטור העירונית יובילו הסברה בנושא, במקביל לאכיפת החוק. על פי נתוני משרד הבריאות כ- 8000 ישראלים מתים מידי שנה מעישון סיגריות ו-800 שלא עישנו מעולם מתים כתוצאה מעישון פאסיבי.

בקניון תוצב עמדה לבדיקת ריאות, כן! כל מי שליבו חפץ יוכל לבדוק את המצב העכשווי של ראיותיו, אם הנכם מעשנים והתוצאה לא תמצא חן בעיניכם, בבקשה אל תיקחו ללב גם לא לריאות, הצטרפו לסדנת גמילה מעישון בו במקום שללא ספק תסייע לכם לשפר את מצבכם הבריאותי והכלכלי.

ואם כבר עסקינן בסדנת גמילה מעישון, חשוב לומר שהיא מוענקת בחינם והיא כלולה בסל הבריאות. אפשר יהיה לקבל את כל הפרטים אודותיה בדוכני המידע של קופות החולים השונות ביום ההפנינג עצמו. ובנוסף, דרך עלוני המידע וההסברה שיחולקו על ידי פקחי העיר.

יש לציין שלא רק ביום זה אלא לאורך כל השנה מתקיימות ברחבי באר-שבע ובפרט במוסדות החינוך מגוון פעילויות והסברה בנושא מניעת עישון ונזקי עישון. כמו כן, יצוין שהעיר באר-שבע חברה ברשת ערים בריאות. יו"ר וועדת הבריאות העירונית פרופסור טלי זילברשטיין, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים אתי כהן, מתאם הבריאות העירוני מיכאל אוחיון יחד עם הוועדה העירונית למניעת עישון, פועלים לקידום אורח חיים בריא ופעיל במגוון תחומים.

אז בין אם אתם מעשנים ובין אם לא, תזכרו היום הבין לאומי ללא עישון הוא בשביל כולם, כי כולנו נחשפים לעשן הסיגריות בדרך כזו או אחרת, קחו אוויר, ותנשמו עמוק ואל תשכחו שבלי זה אפשרי ולו ליום אחד!

האירועים בסימן היום הבינלאומי ללא עישון הנם יוזמה משותפת של עיריית באר-שבע , קניון הנגב, האגודה למלחמה בסרטן, "כיוונים" החברה לתרבות הפנאי, לשכת בריאות מחוז דרום, אוניברסיטת בן גוריון, משרד החינוך, מנהל החינוך ,רשת ערים בריאות, המרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, בית החולים אסותא, קופות החולים: כללית, מאוחדת, מכבי, לאומית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...