Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יום המעשים הטובים: שיא של התנדבות עובדים בחווה החקלאית באר שבע

יום המעשים הטובים:  שיא של התנדבות עובדים בחווה החקלאית באר שבע
שיא של כל הזמנים צילום עוזי אברהם

לכבוד יום המעשים הטובים, החווה לחינוך חקלאי בבאר שבע הכוללת את החממה המדעית "מפזרים זרעים של מדע", שהינה תכנית הדגל של אדמה בקהילה זכתה לריענון ולשדרוג על ידי נבחרת משובחת של עובדי אדמה מכתשים

שיא של כל הזמנים צילום עוזי אברהם

בשבוע שעבר הגיעו עשרות מעובדי מפעל "אדמה מכתשים" לחווה החקלאית להוראת מדעי החקלאות בבאר שבע לפעילות שדרוג המקום במסגרת יום המעשים הטובים. העובדים הקימו מתחם למיחזור בחווה, עיטרו עץ "מזמן ציפורים", ציירו וצבעו את כיתות הלימוד, שיפצו, בנו ספסלים, ושידרגו את מתחם הבישול והאפייה "מהאדמה לצלחת".

אדמה מכתשים מלווה את החווה החקלאית במסגרת תכנית הדגל בקהילה "מפזרים זרעים של מדע" וכחלק מהמדיניות שלה לקידום החינוך בנגב בכלל וקידום לימודי החקלאות בפרט. ביום ההתנדבות התפנו עשרות מעובדי המפעלים בנאות חובב ובבאר שבע מהעיסוק השגרתי שלהם, פיתוח וייצור חומרים להגנת הצומח, ופשטו על החווה ליום של מעורבות ועשיה למען הקהילה.

רחל לוי, מנהלת קשרי קהילה באדמה שמובילה את הפעילות של אדמה בקהילה סיכמה את הביקור המוצלח וההיענות הגבוהה: "אנו באדמה שואבים סיפוק רב מהעובדה שמידי שנה גדל מספר העובדים המביעים עניין, באים ועושים מעשים למען הקהילה, באהבה גדולה, מלווים בהמון מוטיבציה והבנה עמוקה לתועלות של תוצאות הפעולות שאנחנו עושים בחווה. זו גאווה אמיתית".

עובדים בחווה צילום עוזי אברהם

אלברט שוקרון, מנהל משק בנאות חובב שבנה למען החווה החקלאית את כיתת הלימוד מעץ, את הפרגולות, הכיסאות והספסלים, סיכם את הביקור: "זה 'ה'פרויקט שלנו, קנינו חומרים, גייסנו אנשים וזה היה מבצע לכל דבר, הרמנו את כל הדברים האלו ביום אחד. והכי חשוב – אנחנו עושים את הכל באהבה. חשוב לי לעשות טוב לאנשים ובמיוחד לילדים שמגיעים ללמוד פה, גם אני כילד הגעתי לחווה הזאת וזה מקום מדהים שחשוב לשמר אותו."

גלעד מוסטקי, מהנדס האחזקה בנאות חובב שהיה אחראי על צביעת הספסלים במהלך היום אמר "זוהי התארגנות יפה שהחברה יוזמת כל שנה לרגל יום המעשים הטובים. כמות האנשים שמגיעים ומתנדבים רק הולכת וגדלה מדי השנה והגענו השנה לשיא של מתנדבים שזה הישג בפני עצמו. זו חוויה מדהימה לראות איך העובדים נתרמים ועושים הכל בתחושת שותפות למען הקהילה."

רפי חדד, מנהל החווה שהסתובב בין התחנות בהן עבדו המתנדבים לאורך היום, ניצל את ההזדמנות כדי להודות לעובדי אדמה מכתשים והעניק להם עציצים כאות הוקרה: "אני רוצה להגיד שמאז טביעת הרגל הראשונה שלכם בחווה המקום הזה פורח. מגיעים הנה מעל 1,700 ילדים בשבוע ללמידת חקר משמעותית וחווייתית, שאין לה תחליף."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
הזדהות עם החטופים והנופלים: עיצוב חדש למדבקת יזכור
יוזמה של מגמת עיצוב תעשייתי בתיכון עתיד באר-שבע מציגה עיצוב...
"מי שבע" השקיע כ-49 מיליון ₪ בתשתיות המים והביוב בשנת 2023
"מי שבע" השקיע כ-49 מיליון ₪ במהלך שנת 2023 בעבודות...
ד״ר דן שוורצפוקס, מנהל מלר״ד סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית וסגן מנהל ביה״ח, נבחר להשיא את משואת הרפואה והשיקום בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ״ד
בבוקרו של ה-7.10.2023 התעוררו עובדי המרכז הרפואי סורוקה לקול אזעקות...