Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"

חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
קרדיט צילום: יח״צ עתיד

אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ ישראל בת"א, במסגרתה השתתפו עשרות תלמידים עם פיתוחים שונים שנותנים מענה למשק הישראלי. במקומות הראשונים זכו בי"ס מגן יבנה, באר שבע, לוד ושניים מקרית מוצקין

תלמידי 14 בתי הספר מרשת החינוך "עתיד", הלומדים במגמות אוטוטרוניקה, חשמל, מכונות, קונדיטוריה ומייקרים – השתתפו ביום חמישי שעבר באולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של הרשת. באירוע, שהתקיים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, הציגו התלמידים פיתוחים מרתקים במיוחד הנוגעים לעולם הביטחון, זהירות בדרכים, תזונה בריאה, סיוע לחקלאים בעקבות המלחמה ועוד.
מנכ"ל רשת החינוך עתיד, יוסי ממו, אירח את נציגי משרד העבודה, משרד החינוך, התאחדות התעשיינים שותפים נוספים מהתעשייה באולימפיאדה והתלמידים הציגו בפניהם את התוצרים. ועדת השיפוט הנכבדת בחרה לבסוף בביה"ס הזוכים בכל מגמה.

במגמת מייקרים זכו תלמידי עתיד באר שבע עם המוצר "שותפים לזיכרון", קיר הנצחה אינטראקטיבי לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה. בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" שעודנה נמשכת, התווספו למשפחת השכול הישראלית כ- 600 חללי צה"ל. האבדות הכואבות מצריכים חידוש של פינות זיכרון וקירות הנצחה לארגונים.

במגמת קונדטוריה זכו תלמידי עתיד קריית מוצקין, עם הרעיון לבנות ולהקים דוכני מזון של לחמי בריאות שונים, שמנים וממרחים שונים תוצרת בית ותוצרת החקלאות בדרום בכל רחבי הארץ בשווקים האיכרים, כדי לקדם את המכירות של תושבי הדרום בעוטף עזה.
הרעיון המרכזי הוא לקדם את מכירות, לעזור להם בשיווק ובמכירה וכמובן פרסום של המוצרים, כאשר כל הכספים הולכים לסיוע חקלאי לתושבי הדרום.

במגמת מכונות זכו תלמידי עתיד קריית מוצקין עם מערכת טעינה אלחוטית לרכב חשמלי. המוצר עונה על הצורך לשמור על הסביבה כאשר הטעינה מתבצעת באמצעות לוח סולארי.

במגמת אוטוטרוניקה זכו תלמידי עתיד מח״ט לוד עם המוצר "רוח חשמלי – נסיעה המופעלת ברוח". הצורך מהמיזם הוא הוספת מערכת טעינה הנטענת ע"י אנרגיית הרוח לרכב חשמלי, במטרה לחסוך לנהג זמן טעינת סוללת הרכב חשמלי, הטעינה בעזרת אנרגיה טבעית מפחיתה זיהום אוויר והורדה בעלויות הנסיעה לתושבים.

במגמת חשמל זכו תלמידי אור העתיד גן יבנה שפיתחו שער חשמלי מאובטח, המיועד למניעת פריצה וגניבות של בעלי חיים סחורות ומוצרים. המבנה מוקף בתעלה וגדר מיוחד שמותקנים בו חיישנים המתריעים על ניסיון פריצה.

יוסי ממו מנכ"ל רשת החינוך עתיד: בסופו של תהליך שארך מספר חודשים הכולל חשיבה,תכנון וביצוע התלמידים הציגו תוצרים מרשימים במיוחד, אשר עונים על צרכי המשק ואתגרי המלחמה.
יישר כוח לכל השותפים להצלחה, למורים, לתלמידים ולצוות משרד העבודה ומשרד החינוך המלווים מקצועית את המגמות הטכנולוגיות. ניפגש בשנה הבאה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
היתרונות בפירות וירקות אורגניים
אם אתם מעוניינים לאכול פירות וירקות איכותיים באמת, כדאי מאוד...
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
הרצאות קצרות, השראה גדולה: תלמידות כיתת נחשון העירונית באירוע שיא
ביום חגיגי ומיוחד שנערך ביוזמת כיתת נחשון בקריית החינוך בן...
אנחנו לא מכירים אף אחד שלא אוהב שוקולד
שוקולד הוא לא כמו עוד סוכריה על מקל או גומי...
האוניברסיטה העברית הגיעה לאופקים
"פקולטק" - מועדון היזמות הסטודנטיאלי של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטה...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
איך פותרים סכסוכים ללא הגעה לבית משפט
סכסוכים הם מועדים לקרות, שכן, לא הכל תמיד עובר בצורה...
עיצוב ויופי בהתאמה אישית עם ד"ר טל קפלן
להחזיר לשפתיים את החיוך – עיבוי שפתיים עם ד"ר טל...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...