Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ועידת משאבי האנוש של הנגב

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום - יחצ

מאות מעסיקים ואנשי תעשייה הגיעו היום (ב', 5.11) לועידת משאבי האנוש של התאחדות התעשיינים, מרכז לאודר וגופי התעסוקה בנגב. בועידה דנו מנהלי משאבי אנוש והמעסיקים הגדולים של התעשייה בנגב באתגרי ההעסקה הבין-דוריים בדגש על שיטות העסקה חדשות לדור ה-z

 

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום – יחצ

היום התקיימה במתחם ה"יס פלאנט" באר שבע ועידת משאבי האנוש של הנגב. בועידה, יוזמת מרחב דרום של התאחדות התעשיינים וגופי התעסוקה, דנו חברות וגופי תעשייה בנגב באתגרי העסקה ובהבדלים בין גיוסי עובדים של דור ה – x, y, z. פתחו את הועידה רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, וראסל רובינסון, מנכ"ל JNF ארה"ב.

במהלך הועידה התקיימו הרצאות בנושאים כמו חזון משרד העבודה והרווחה לשנת 2048, אתגרי ניהול בין-דוריים, והרצאות של מנכ"לים בתעשייה ומפארק ההיי-טק בבאר שבע. בנוסף התקיימה הרצאה של פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר חוקר מוח ומרצה בעל שם עולמי בנושא "אושר כמפתח למצוינות וחדשנות- המדריך לעובדים מאושרים".

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום – יחצ

רובי גינל, מנכ״ל התאחדות התעשיינים בישראל: "ההתאחדות שמחה להיות גורם מוביל ויוזם פתרונות לאתגרי הגיוס, התעסוקה ומשאבי האנוש בתעשייה. אם בעבר תעשיינים היו צריכים לדאוג בעיקר לתעסוקה לתושבים באזור, היום התמונה שונה לחלוטין ואזטרית ואנו רואים שהמשק מצוי בתעסוקה מלאה. בעשור האחרון האתגרים בפניהם ניצבת התעשייה בישראל השתנו והאתגר הגדול שלנו היום הוא להביא לשינוי תדמיתי של מיתוג העובד בתעשייה ושל התעשייה עצמה כסביבת עבודה מתקדמת וטכנולוגית. מסיבה זו החלטנו להשקיע בקמפיין שינוי תדמית העובד בתעשייה. דוגמה לשינוי אפשר לראות  בהובלת וקידום מהפכת הייצור המתקדם בתעשייה, המגדיל את הצורך לעובדים ברמה טכנולוגית גבוהה. אנו נמשיך לקדם את תדמית העובדים במטרה לשפר את היחס ומיתוג התעשייה ואת הרצון של העובדים להשתלב, להתקדם ולהתפתח בה".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים אמר:" ועידת משאבי האנוש בנגב מהווה אירוע שיא לפעילות רב שנתית אותה מקדמת התאחדות התעשיינים – מרחב דרום לייזום פתרונות למחסור בעובדים מיומנים בתעשייה ולהטמעת הייצור המתקדם בקרב מפעלי הדרום, זאת בשיתוף גופי התעסוקה הדרומיים. הפער הבין דורי מעמיד את התעשייה הדרומית באתגר ניהולי לצד אתגרי מיתוג התעשייה כמסורתית ומיושנת. דור ה-Y וה-Z שציפיותיהם ורצונם למיצוי ומימוש עצמי בעבודה גבוהות, זאת לצד שכר הוגן מאתגרות את המעסיקים אף הן. אך מהעבר השני נדרש להתמודד עם פערי הפיריון בשיעור של 25% בין ישראל ומדינות מערב אירופה. פערים אלו בין מיתוג העובד בתעשייה, רצון וציפיות הדור הצעיר ופער הפיריון מחייבים את התאחדות התעשיינים, כגוף המוביל את התעשייה, להמשיך ולייצר פתרונות ולהביא להמשך הטמעת הייצור המתקדם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...