Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ועידת משאבי האנוש של הנגב

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום - יחצ

מאות מעסיקים ואנשי תעשייה הגיעו היום (ב', 5.11) לועידת משאבי האנוש של התאחדות התעשיינים, מרכז לאודר וגופי התעסוקה בנגב. בועידה דנו מנהלי משאבי אנוש והמעסיקים הגדולים של התעשייה בנגב באתגרי ההעסקה הבין-דוריים בדגש על שיטות העסקה חדשות לדור ה-z

 

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום – יחצ

היום התקיימה במתחם ה"יס פלאנט" באר שבע ועידת משאבי האנוש של הנגב. בועידה, יוזמת מרחב דרום של התאחדות התעשיינים וגופי התעסוקה, דנו חברות וגופי תעשייה בנגב באתגרי העסקה ובהבדלים בין גיוסי עובדים של דור ה – x, y, z. פתחו את הועידה רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, וראסל רובינסון, מנכ"ל JNF ארה"ב.

במהלך הועידה התקיימו הרצאות בנושאים כמו חזון משרד העבודה והרווחה לשנת 2048, אתגרי ניהול בין-דוריים, והרצאות של מנכ"לים בתעשייה ומפארק ההיי-טק בבאר שבע. בנוסף התקיימה הרצאה של פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר חוקר מוח ומרצה בעל שם עולמי בנושא "אושר כמפתח למצוינות וחדשנות- המדריך לעובדים מאושרים".

ועידת משאבי האנוש של הנגב
צילום – יחצ

רובי גינל, מנכ״ל התאחדות התעשיינים בישראל: "ההתאחדות שמחה להיות גורם מוביל ויוזם פתרונות לאתגרי הגיוס, התעסוקה ומשאבי האנוש בתעשייה. אם בעבר תעשיינים היו צריכים לדאוג בעיקר לתעסוקה לתושבים באזור, היום התמונה שונה לחלוטין ואזטרית ואנו רואים שהמשק מצוי בתעסוקה מלאה. בעשור האחרון האתגרים בפניהם ניצבת התעשייה בישראל השתנו והאתגר הגדול שלנו היום הוא להביא לשינוי תדמיתי של מיתוג העובד בתעשייה ושל התעשייה עצמה כסביבת עבודה מתקדמת וטכנולוגית. מסיבה זו החלטנו להשקיע בקמפיין שינוי תדמית העובד בתעשייה. דוגמה לשינוי אפשר לראות  בהובלת וקידום מהפכת הייצור המתקדם בתעשייה, המגדיל את הצורך לעובדים ברמה טכנולוגית גבוהה. אנו נמשיך לקדם את תדמית העובדים במטרה לשפר את היחס ומיתוג התעשייה ואת הרצון של העובדים להשתלב, להתקדם ולהתפתח בה".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים אמר:" ועידת משאבי האנוש בנגב מהווה אירוע שיא לפעילות רב שנתית אותה מקדמת התאחדות התעשיינים – מרחב דרום לייזום פתרונות למחסור בעובדים מיומנים בתעשייה ולהטמעת הייצור המתקדם בקרב מפעלי הדרום, זאת בשיתוף גופי התעסוקה הדרומיים. הפער הבין דורי מעמיד את התעשייה הדרומית באתגר ניהולי לצד אתגרי מיתוג התעשייה כמסורתית ומיושנת. דור ה-Y וה-Z שציפיותיהם ורצונם למיצוי ומימוש עצמי בעבודה גבוהות, זאת לצד שכר הוגן מאתגרות את המעסיקים אף הן. אך מהעבר השני נדרש להתמודד עם פערי הפיריון בשיעור של 25% בין ישראל ומדינות מערב אירופה. פערים אלו בין מיתוג העובד בתעשייה, רצון וציפיות הדור הצעיר ופער הפיריון מחייבים את התאחדות התעשיינים, כגוף המוביל את התעשייה, להמשיך ולייצר פתרונות ולהביא להמשך הטמעת הייצור המתקדם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...