Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

התמכרויות וריטלין- זה אמיתי

התמכרויות וריטלין- זה אמיתי
קרדיט - Canva

גמילה מריטלין? מה זה? שואל כל מי ששומע על המושג הזה לראשונה, ובצדק כנראה. לאחר שנים שנטילת ריטלין סבלה מסטיגמה עמוקה ומושרשת בציבור הרחב, ונוטליה נטו לשמור את העובדה הזו בסודיות מוחלטת, בגלל יחסי הציבור העגומים ממנה היא סבלה, נראה שכיום המצב הרבה יותר טוב, אנחנו הופכים להיות יותר ויותר פתוחים ופלורליסטים לגבי תרופות הורמונליות כאלו ואחרות, והסטיגמות המיושנות מאבדות צבע ונוכחות בחיינו. מופרעי קשב ונוטלי ריטלין עשויים להיות מלכי הכיתה, ובמרבית המקרים לא קיימת בושה משמעותית בכך. אולם, בדיוק במקביל להליך הזה, מתבררות עובדות בלתי מרנינות וחד משמעיות לגבי הסיכונים השונים בנטילת תרופות מזן זה, והגיע הזמן להתחיל לדבר על גמילה מריטלין. כמו בכל תחומי הגמילה, מכון הגמילה של מכורים לחיים ילד עם הצוות מספר אחד שלנו עושים הכל כדי לעמוד בחזית הלחימה במצב, להתעדכן כל העת בחידושים מקצועיים בתחום, ולעדכן את הציבור בסיכונים ובאפשרויות הטיפול.

יש דבר כזה- התמכרות לריטלין

כמו כל התמכרות אחרת, גם התמכרות לריטלין עובדת בעצם באופן זהה. המוח צורך את התרופה במשך תקופה, ומזהה את ההטבה בתחושותיו. לריטלין יש השפעה חזקה על המוח, עובדה היא שהוא מסוגל לסייע לילדים ומבוגרים במצבים קיצוניים של הפרעה מוחית של קשב או ריכוז, להגיע למצב אופטימלי ויעיל. ישנם מקרים בהם הריטלין משפיע לרעה על המוח וגורם לתופעות לוואי בלתי נעימות כמו עייפות, חוסר תיאבון ואפאטיות, אולם ככל שמתקדמת ההבנה של הרופאים במחקר התרופה, הם מגיעים יותר ויותר למצבים חיוביים בהם הריטלין משפיע לטובה על הנוטל באופן חסר עיכובים. אולם, במצב כזה המוח פשוט מתרגל לרעיון שקיים חומר אשר מעניק לו תחושה טובה, ארגון ונוחות בחייו, והוא הופך אט אט את הנטילה של הריטלין להתמכרות. מרכז יום לטיפול בהתמכרויות המופעל על ידי מכורים לחיים, מטפל בלא מעט בעיות התמכרות הקשורות בכך.

איך זה קורה ומה עושים

לעיתים נוטל הריטלין יגיע למצב בו הוא חש צורך לקחת ריטלין במינון הולך וגובר, או בשעות מאוחרות ביום, גם כאשר הוא אינו חייב את התרופה, כאשר יעילותה פוחתת מעט. לעיתים מדובר במבוגרים אשר מסוגלים להגיע למצב שליטה מוחית גם ללא התרופה, אולם מכורים אליה מילדות. כך או אחרת, מה שחשוב הוא להגיע לטיפול ברגע הזיהוי של הבעיה, ולבחור במכון גמילה מקצועי ובעל ניסיון בתחום לכאורה הפשוט הזה, כדי להביא את האדם למצב נפשי אופטימלי.

מדבר אליכם? מכון הגמילה של מכורים לחיים פתוח ליעוץ ותמיכה. תמיד בשבילכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
כל מה שצריך לדעת על אינטרנט מהיר לעסקים
אתם מנהלים עסק, מקיימים שיחות וידאו ומידי פעם האינטרנט פשוט...
חלוקת רכוש לאחר מותו של אדם- מהן האפשרויות לכך
לאחר פטירתו של אדם, כאשר חולפת התקופה הראשונית של האבל,...
הפחתת כאבי גב באמצעות דיקור
דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמקורה ברפואה הסינית. בשיטה...
באילו מצבים אתם יכולים להיעזר בשירותיו של מנעולן רכב?
למרות שזה עשוי להיות מעצבן להפליא, אף אחד לא חסין...
מדריך לבחירת סאונה ביתית לגינה מהסוג והדגם המושלם
הצוות של חברה שמתמחה בשיווק מתקני ספא ביתיים, מלווה בעלי...
בקרוס (Bakarus): חווית בשר הבוטיק האולטימטיבית, עכשיו עם משלוחים עד הבית
בעולם הקולינרי של ימינו, איכות ונוחות הולכות יד ביד. זה...