Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הפרויקט הראשון בשכונת פארק הנחל באר שבע עולה על הקרקע

הפרויקט הראשון בשכונת פארק הנחל באר שבע עולה על הקרקע
קרדיט ALLIN

עד כה השקיעה המדינה 800 מיליון שקלים בשכונה עוד בטרם הוקמה וזאת במסגרת הסכם הגג שעליה חתמה העיריה עם משרד האוצר.

בשבוע הבא צפוי פרויקט באר שבע טאצ' לצאת לדרך ובכך לתת את האות להקמת השכונה. באר שבע טאצ' הוא הפרויקט הגדול והראשון בשכונת פארק הנחל החדשה שתבנה בכניסה הדרומית לבאר שבע ואשר אמורה למנות כ- 5000 יחידות דיור.

באר שבע טאצ' מציע דירות החל ממיליון שקלים
קרדיט ALLIN

שכונת פארק הנחל בבאר שבע – הראשונה בישראל שבה יוקדמו התשתיות לאכלוס
שכונת פארק הנחל היא שכונה חדשה שבליבה פארק נחל באר שבע המשתרע על שטח של כ-5300 דונמים, ובתוכו אגם מלאכותי, שכבר הוקם, המשתרע על שטח של כ-90 דונמים.

מכיוון שהשכונה נכללת בהסכם הגג שחתמה העירייה מול המדינה, לשם הקמתה הוקמה מינהלת הסכם גג בראשה עומד צבי טל יוסף והיא תבנה עם תשתיות מלאות ומבני ציבור במקביל שכבר החלו בביצוען. השכונה החדשה נבנית בבנייה ירוקה. יועץ מיוחד מסייע בתכנון מרקמים של אור וצל, כדי שהדירות יהיו מוצלות באופן מיטבי מהשמש החזקה של המדבר. בנוסף, נתיב הגז הטבעי שיתחבר אל השכונה יחסוך לתושביה עלויות ניכרות.

בשכונה עצמה יהיו קריית חינוך מהגן עד י"ב, מרכזים מסחריים, שירותים עירוניים ופעילויות פנאי ונופש לכל הגילים. השכונה קרובה מאוד לנתיבי התחבורה הציבורית ותחובר לעיר באר שבע על ידי הרכבת הקלה שמתוכננת בעיר ולקווים הארציים של הרכבת.

באר שבע טאצ' מציע דירות החל ממיליון שקלים
קרדיט ALLIN

לדברי צבי טליוסף ראש מינהלת הסכם הגג, עד כה אושרו לשכונה תקציבים בהיקף של 0.8 מיליארד שקלים , בהתאם להסכם הגג שעליו חתמה עירית באר שבע עם משרד האוצר.

לדברי טליוסף, היתרון בהסכם הגג הוא שמתקצבים את מבני הציבור במקביל לשיווק והרשות מקבלת את התקציב עבור תשתיות על, תשתיות צמודות ומבני ציבור וכך מי שירכוש דירה נכנס למערכת מתוקצבת מראש ולא יצטרך לחיות באתר בניה וגם לא להיאבק על הקמת מבני ציבור.

בימים אלה מקדמת מנהלת הסכם הגג תכנון של מספר מבני ציבור וחינוך בשכונה, על מנת שבנייתם תסתיים בסמוך לאכלוס בתי המגורים.

באר שבע טאצ' מציע דירות החל ממיליון שקלים
קרדיט ALLIN

לדבריו, השכונה אמורה לכלול בסוף הדרך כ- 5000 יחידות דיור.  נכון להיום, העבודות להקמת התשתיות הצמודות בעיצומן ומסירת המגרשים ליזמים הראשונים החלה. בגלל גודלה, שכונת פארק הנחל תהיה למעשה "עיר קטנה" שתספק את כל השירותים והצרכים הנדרשים לתושביה. השכונה תכלול מרכז מסחרי גדול, בתי ספר (תיכון ויסודיים), מרכז קהילתי,  מרכז לגיל הרך, בתי כנסת ומעונות, וכן נגישות נוחה לאזור התעסוקה עמק שרה (איזור איקאה).

השכונה מתאפיינת בתכנון אורבני מתקדם הכולל רצף של שטחים ציבוריים פתוחים , אשר מבטיחים תנועה נעימה ובטוחה של הולכי הרגל.

כמו כן, בשל המיקום יוצא הדופן, יהנו תושבי השכונה מהמתקנים השונים בפארק נחל באר שבע  ומהאגם המלאכותי שהוקם בו וכן ממגרשי הספורטק שבנייתו מסתיימת בימים אלה. השכונה, ממוקמת ביציאה הדרומית של העיר, מול מתחם איקאה וניתן להגיע אליה מכמה כיוונים בלי צורך לחצות את העיר.

 

 

דירות החל ממיליון שקלים
באר שבע טאצ' ימנה 800 יחידות דיור בתמהיל מגוון של שלושה, ארבעה, חמישה ושישה חדרים וכן שטח מסחרי בהיקף של כ- 4000 מ"ר – סה"כ 31 בניינים בני 3 עד 8 קומות.
במסגרת הפריסייל מציעים בפרויקט באר שבע טאצ' דירות 3 חדרים החל ממיליון; דירות 4 חדרים בין 1,180 – 1,210 מיליון (יש עשרות דירות) ; ודירות  5 חדרים ב- 1,280 מיליון שקלים. יזמים מבטיחים כי מדובר במחירים הנמוכים ב- 100-120 אלף שקלים ממחירי דירות דומות מקבלן הנמכרות בימים אלה בבאר שבע.

את הפרויקט מלווה מעצב העל מושיק גלאמין שיעצב את השטחים המשותפים בבניינים ואת הלוביים בבניינים.

לבאר שבע טאצ' חברו 3 יזמים- חברת סלעית, שובל מתחמי מגורים וטובולסקי. לדברי שייקה נפחא מנכ"ל חברת סלעית – מאחר שמדובר בפרויקט הגדול בשכונה החדשה, באר שבע טאצ' הוא הפנים החדשות של באר שבע בדיוק ומשקף את העתיד שאליו שואפים קברניטי העיר והמדינה לעיר. "באר שבע טאצ'" מציע מגורים בסטנדרטים גבוהים ביותר בדיוק כפי שמקובל באיזורי הביקוש בגוש דן. לדבריו, למרות שמדובר בפרויקט אטרקטיבי מאד למשקיעים שבאר שבע היוותה יעד מועדף עבורם בעשור האחרון, הפרויקט שלנו אמור להחזיר באר שבעים הביתה ולהשאיר את הזוגות הצעירים ומתאים למשפרי דיור מבאר שבע. מאז שפתחנו את משרד המכירות, מירב ההתעניינות היא מקרב ילידי באר שבע, הן משפחות שגרות בעיר כעת ומעוניינות לעבור לשכונה החדשה והן כאלה שמעוניינים לחזור לעיר.

תמהיל הדירות
לדברי נפחא, בגלל שרצינו תכנון פונקציונלי לכל דירה יצאו לנו מעל 100 טיפוסי דירה. כך יצא פרויקט ייחודי במינו בישראל בכלל. בפרויקט מגוון דירות 3/4/5/6 חד׳,  דירות מיני פנט' ופנט' וכן דירות מיוחדות כמו דופלקסים בבניינים נמוכים, דופלקס עם כניסה נפרדת – גינה וקומה ראשונה כמו וילה פרטית (כניסה פרטית מהבניין).

שייקה נפחא מדגיש עוד כי בניגוד למגמה החדשה במרכז- הדירות ב- באר שבע טאצ' מרווחות ותהיינה עם 2/3 כיווני אוויר, ונוף פתוח. בכל בניין תהיה משחקיית ילדים בחדרי הדיירים, מחסן ושתי חניות לרוב הדירות בחניון תת קרקעי והמפרט יהיה גבוה  (אריחים 80/80 תריסים חשמליים, אסלות סמויות תלויות ועוד).

עוד הוא מוסיף כי מאחר שמדובר באחת השכונות המתוכננות שהוקמו בישראל בשנים האחרונות, מבחינת תשתיות, בניה ירוקה וקהילתיות, התכנון בפרויקט שלנו הוא פונקציונאלי.

כאמור, לראשונה בישראל וכלקח מטעויות שנעשו בשכונות החדשות בשכונת פארק הנחל יקדמו התשתיות לאיכלוס. על פי הסכם הגג 24 חודשים לאחר שהקבלן הראשון יעלה על הקרקע, יפעלו בשכונה בתי ספר וגני ילדים. מכיוון שהקבלנים התחייבו למסור את הדירות בתוך 30 חודשים, עוד בטרם יימסרו הדירות, בתי הספר והגנים יהיו מוכנים לקליטת הילדים. עוד נקבע כי 70% מהשכונה תימסר על-ידי כלל היזמים בעת ובעונה אחת.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב הבית מתחיל בכם
כל מעצבת פנים שתשכרו לעבוד על עיצוב הבית שלכם תשב...
איך לעצב וילה בצורה נכונה
וילות הן שם נרדף ליוקרה, אלגנטיות ושפע - הן משדרות...
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...