Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

האקתון הספגטי של SCE

האקתון הספגטי של SCE
קרדיט מכללת סמי שמעון

השבוע התקיימה התחרות השנתית בין סטודנטים שנה ג' במחלקה להנדסת בניין ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. במסגרת התחרות התבקשו הסטודנטים לבנות גשר העומד בעומסים שונים כאשר חומר הגלם היחיד המותר לשימוש הוא – פסטה.

תחרות הגשרים מפסטה של המחלקה להנדסת בניין ב- SCE
קרדיט מכללת סמי שמעון

השבוע התקיימה תחרות הגשרים מפסטה של המחלקה להנדסת בניין ב- SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. כשבוע לפני התחרות קיימו הסטודנטים האקתון במהלכו תכננו ובנו את הגשרים לאחר שקיבלו את הוראות התחרות. את הגשרים בנו הסטודנטים לפי מספר חוקים – חומר העבודה חייב להיות רק 500 גרם פסטה (חבילה אחת), לחיבורים בין המוטות מותר להשתמש בדבק מגע וחבל דק בלבד, הגשר צריך להיות באורך של מטר אחד, בגובה של עד 50 ס"מ וברוחב מינימלי של 5 ס"מ.

במהלך התחרות הציבו הצוותים את המבנה שבנו כך שהוא בין 2 משטחים המרוחקים מטר אחד זה מזה. לאחר שהציבו את הגשרים במקום, החלו הצוותים להעמיס על הגשר משקולות במטרה לבחון מתי הוא נשבר וכמה הוא יכול לשאת. למרות התנאים הקיצוניים הצליחו צוותים רבים להגיע למשקלים מרשימים כאשר הצוות הזוכה הצליח להגיע למשקל המקסימלי של 23 ק"ג. בתחרות זו השימוש בפסטה כחומר גלם מראה לסטודנטים כיצד ניתן ליישם תאוריות שונות על חומרים שונים וכיצד חומרים שונים מגיבים ללחץ, משיכה וכדומה.

"תחרות גשר מספגטי שקיימנו במחלקה היא חלק מתכנית Project Oriented שמנהיגה המכללה" סיפר ד"ר דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין. "שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. סטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. אנו מקיימים את התחרויות כדי לתת לסטודנטים שלנו להתנסות בבנייה ותכנון של מוצרים מוחשיים. כך הסטודנטים מבינים יותר טוב את החומר התיאורטי ומיישמים את מה שלמדו מהמרצים במחלקה. משיחות עם הסטודנטים אנו לומדים שחווית היצירה, לצד החישובים ההנדסיים הדרושים, גורמת להם להבין את הדברים בצורה מוחשית יותר. תוך כדי העשייה הם גם מתנסים בעבודת צוות והתנהלות בהנעת פרויקטים.. תכונות אלו הן הכרחיות לכל מהנדס בניין ולכן, מעבר להוואי המחלקתי, מדובר במשימות מהותיות התורמות לאיכות הסטודנטים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
תינוקת כבת שנה ננעלה ברכב, מתנדבי ידידים חילצו אותה בשלום
איחרתי לעבודה אבל התחושה לחלץ עצומה, מענה נהדר של המתנדבים"*...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...