Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

האם ניתן לערוך צוואה ללא ליווי מקצועי?

האם ניתן לערוך צוואה ללא ליווי מקצועי?
קרדיט - Canva

כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לחשוב מדי פעם על הסוף, עד כמה שהדבר לא נעים, זה כולל מחשבות על עניינים בירוקרטיים כמו ירושה. בהקשר זה הפעולה הרצויה היא כתיבת צוואה. יש המעדיפים לכתוב את הצוואה באופן עצמאי לחלוטין ללא ליווי של עורך דין המומחה בתחום. הדבר אמנם אפשרי, אך עלול להביא לכך שברגע האמת בו תוגש בקשה לקיום הצוואה יסתבר שהדברים בה לא כתובים ברור, שלא כל הרכוש והנכסים כלולים בה או שיש בה כשלים טכניים שגם אם הם קטנים, בית המשפט יכול להחליט על פסילת הצוואה בגללם, כמו אי ציון תאריך כתיבתה בכתב יד ועוד. כדי שהמצווה יוכל להמשיך בחייו ולהיות בראש שקט, מומלץ לערוך את הצוואה אצל עורך דין שידאג לכך שהניסוח יהיה ברור וללא כשלים שעלולים להביא לפסילתה.

מהו אופן חלוקת ירושה ללא צוואה?

ישנם אנשים המעדיפים להקל על עצמם ולא לערוך צוואה מתוך ידיעה שגם בלעדיה תהיה חלוקה של רכושם בין היורשים. אמנם כתיבת צוואה אינה חובה וישנו חוק הירושה על פיו הרכוש יוכל להתחלק, אך אין ספק שעם צוואה החלוקה תהיה ברורה ומסודרת יותר וכך גם יכול המוריש להחליט באופן חד משמעי למי הוא מוריש את רכושו, כשהיורשים יכולים להיות גם קרובי משפחה רחוקים או אנשים שאינם קרובי משפחה כלל. עפ"י חוק הירושה, החלוקה היא בהתאם לדרגת הקרבה המשפחתית כך שאין אפשרות לכך שיורש לא יהיה קרוב משפחה, גם אם היה בקשרים קרובים מאוד עם המוריש. חלוקה זו מעוררת לא מעט מחלוקות וסכסוכי ירושה ולכן מומלץ שהכל יהיה מעוגן בצוואה שנערכה אצל עורך דין לענייני צוואות.

להתגרש ולפתוח דף חדש: כך תעשו זאת בצורה הנוחה ביותר

גם אם זוג מתגרש נמצא בקשר טוב, גירושין הם טלטלה ורעידת אדמה עבור כולם, במיוחד עבור הילדים. עדיין, הדרך בה מתבצע התהליך תשפיע מאוד כיצד כל אחד מבני המשפחה יתמודדו עם העניין והאם יצלחו את התהליך בצורה קלה ככל האפשר. כדי שהתהליך יהיה נוח לכולם, כל עוד הזוג נמצא בקשר טוב ותקשורת סבירה כדאי להם למצוא עורך דין גירושין בראשון לציון או לפי אזור מגוריהם שמתמחה בהובלת הליך גישור בו יגיעו יחד להסכם גירושין שיהיה מקובל על שניהם. חשוב להגיע לתהליך עם סבלנות, ופתיחות באמצעותן כל צד יביע את עצמו ואת החשוב לו לצד נכונות להתפשר.

עו"ד שחר שוורץ הוא עו"ד המתמחה ענייני משפחה השונים. הוא מלווה את לקוחותיו בשלל נושאים בתחום המשפחה במקצועיות, רבה, רגישות ורצון שהדברים יסתיימו בדרך הטובה ביותר לכל הצדדים. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
כל מה שצריך לדעת על אינטרנט מהיר לעסקים
אתם מנהלים עסק, מקיימים שיחות וידאו ומידי פעם האינטרנט פשוט...
חלוקת רכוש לאחר מותו של אדם- מהן האפשרויות לכך
לאחר פטירתו של אדם, כאשר חולפת התקופה הראשונית של האבל,...
הפחתת כאבי גב באמצעות דיקור
דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמקורה ברפואה הסינית. בשיטה...
באילו מצבים אתם יכולים להיעזר בשירותיו של מנעולן רכב?
למרות שזה עשוי להיות מעצבן להפליא, אף אחד לא חסין...
מדריך לבחירת סאונה ביתית לגינה מהסוג והדגם המושלם
הצוות של חברה שמתמחה בשיווק מתקני ספא ביתיים, מלווה בעלי...
בקרוס (Bakarus): חווית בשר הבוטיק האולטימטיבית, עכשיו עם משלוחים עד הבית
בעולם הקולינרי של ימינו, איכות ונוחות הולכות יד ביד. זה...