Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

דרושים: יזמים חברתיים

דרושים: יזמים חברתיים
נגריה קהילתית מיזם פעיל בירוחם צילום: כיל

יזמים חברתיים – התפקדו!

בתאריך 26.4.18 יתקיים כנס נגב לקהילות לשנת 2018 של כיל כחלק מתכנית 'חושבים עושים'. הכנס יתקיים בירוחם ותושבי כל הנגב מוזמנים להציע פרויקטים, שיתופי פעולה, ומיזמים חברתיים לשיפור פני הנגב וליצירת קהילות שונות בדרום. יש לכם רעיון? עדיין לא מאוחר להירשם ואולי הרעיון שלכם יזכה למימון ובמה בכנס.

לכבוד כנס הקהילות, שיתקיים בתאריך 26.4.18 בירוחם, כיל במסגרת תכנית 'חושבים עושים' מזמינים את תושבי הנגב להציע הצעות לשיפור המרחב הציבורי וליצירת מיזמים חברתיים. הרעיונות שיבחרו על ידי וועדת שיפוט, המורכבת מנציגי הערים והישובים, יכולים אף לזכות במימון וליווי להגשמת הפרויקט.

חברת כיל פרסמה קול קורא לתושבי הנגב ובו הזמינה להציע תוכן להרצאות קצרות, סדנאות, יוזמות חברתיות וכל דבר אחר הקשור לקהילה וקיימות בנגב. בנוסף בקול הקורא מוזמנות גם להקות מהנגב להציע שיתוף פעולה עם להקות אחרות, בעדיפות מישובים שכנים, ולקבל במה בכנס להופעה משותפת.

ניתן להציע רעיונות באתר הכנס עד ה-11.3. עשר היוזמות שיעברו את הסינון הראשוני, יקבלו זמן במה בכנס ויציגו את הרעיונות שלהם בפני הקהל. חמשת המיזמים שיבחרו על ידי הקהל יקבלו מימון וליווי של כיל לביצוע הפרויקט.

העגלה בירוחם צילום: צורית שטרן

שלומית הוך-גרונוול, רכזת תכנית 'חושבים עושים' סיפרה על התכנית לכנס: "לכנס יש כמה מרכיבים – הרצאות קצרות בסגנון 'טד' של יזמים וארגונים, מרחב השראה פתוח עם סדנאות ומיצגים אומנותיים של המנהיגים שפועלים במרחב, ובנוסף בימת היזמים הפתוחה. על הבמה יעלו ההצעות השונות לפרויקטים חברתיים והקהל יבחר מי יהיו המיזמים, עד חמישה, שיקבלו מימון וליווי. את הכנס יחתום הפנינג ענק עם פעילויות לכל המשפחה, בימת מוזיקה, שוק איכרים מקומי ועוד".

ארז קמה, מנהל קשרי קהילה כיל, הסביר על חשיבות הכנס: "מטרת כנס נגב לקהילות 2018 היא לייצר פעילות ושותפויות חברתיות בנושא קהילה וקיימות הנעשית על ידי התושבים עצמם, בשיתוף הרשויות והישובים השונים. כיל, כחברה הפעילה בנגב, רוצים לקדם ערכים של קהילתיות, אכפתיות ופיתוח יישובי הנגב.  כבר היום בירוחם אפשר להבחין במרחב הציבורי בשינוי האדיר שפרויקט 'חושבים עושים' יצר בעיר. המטרה שלנו היא  לראות דברים דומים גם בשאר יישובי הדרום ולהמשיך ולחזק את ישובי הנגב והקהילתיות שאנחנו חלק ממנה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
תינוקת כבת שנה ננעלה ברכב, מתנדבי ידידים חילצו אותה בשלום
איחרתי לעבודה אבל התחושה לחלץ עצומה, מענה נהדר של המתנדבים"*...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...