Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

דואו לורנצן והשילוש הקדוש של המוסיקה הקלאסית

דואו לורנצן והשילוש הקדוש של המוסיקה הקלאסית
באדיבות דואו לורנצן

סדרת "קאמרית 7"

עונת הקונצרטים ה- 46

בתיה שטיינבוק-לורנצן, פסנתר

אקרט לורנצן, כינור

תכנית הקונצרט:

י.ס.באך: סונטה לכינור ולכלי מקלדת בדו מינור

ברהמס: סונטה בלה מז'ור לכינור ופסנתר מס' 2 אופ' 100

הפסקה

בטהובן: סונטת קרויצר לכינור ולפסנתר מס' 9

דואו לורנצן והשילוש הקדוש של המוסיקה הקלאסית
באדיבות דואו לורנצן

זוג הסולנים הבינלאומיים, בתיה סטיינבוק-לורנצן (פסנתר) ואקרט לורנצן (כינור) בתכנית שעושה כבוד למלחינים הגדולים, הידועים כשלושת ה-B: באך, בטהובן וברהמס. הזדמנות נפלאה ליהנות מביצועי הזוג המוסיקלי המבוקש שמופיע ברחבי העולם, לקטעים נבחרים מתוך יצירותיהם של ענקי המוסיקה הקלאסית.

הפסנתרנית בתיה שטיינבוק-לורנצן מספרת על החיבור שלה עם אקרט ועל הקונצרט המיוחד: "אקרט גדל במרכז אירופה על ברכי המסורת הגרמנית עם מורים יהודים. אני גדלתי בישראל על המסורת הרובית, גרמנית והונגרית שנלמדה בארץ. יחד יצרנו שפה רב תרבותית לביצוע יצירות מופת. בנגינתנו את הרפרטואר הגרמני "הכבד", או ה"מרכזי" יש את השילוב הרב תרבותי שהצלחנו ליצור שהינו מרענן, חדש ועשיר יותר. כשאנחנו מנגנים בעולם את היצירות הקלאסיות הללו אנחנו שוזרים קטעים של מוסיקאים ישראלים ויהודים מתוך מטרה להדגיש את ההמשכיות, ההדדיות והקשר ההדוק בין גרמניה לישראל.

 

בתיה שטיינבוק- לורנצן, פסנתר

נולדה בוורשה ב- 1961, ובגיל שנה עלתה לארץ. את לימודי הפסנתר החלה בגיל 5, ואת עיקר חינוכה המוסיקאלי הראשוני, קיבלה אצל זוכת תחרות שופן בוורשה, הגב' אירינה זאריצקאיה.

בוגרת האקדמיה בת"א, בהדרכתם של יונתן זק, מיכאל בוגוסלבסקי, אלכס וולקוב וולטר אופהויזר.

בביה"ס הגובה למוסיקה בברלין, בו השתלמה לתעודת אומן, הכירה את גיאורגי שבוק והפכה לתלמידתו. מלבד השתתפותה בכיתות אומן ברחבי העולם עם גדולי המורים, שיתפה פעולה והייתה תלמידתו של מאסטרו פרנקו רוסי מהקוורטטו איטאליאנו, הרבתה לנגן כסולנית באיטליה, ספרד והולנד עם המנצחים: מריו וונזגו, הוברט סודאנט, ארתורו טמאי ואומברטו מיכאלנג'לי. הרבתה לנגן מוסיקה איטלקית בת זמננו, ואף יצגה את איטליה בפסטיבלי מוסיקה של המאה העשרים ברחבי אירופה בנגינת יצירות לפסנתר ולצ'מבלו סולו ולתזמורת, של פטארסי, דה לה פיקולה, ושל בריו.

הדואו לכינור ולפסנתר שהקימה עם בעלה, הכנר אקרט לורנצן, זכה בפרסי מבקרי המוסיקה בעיתונות האיטלקית על ביצוע מיוחד לסונטות ולכינור ולפסנתר של: י. ברהמס, ק. דביסי, ול.ו. בטהובן. הדואו זכה בפרסים בתחרויות בינלאומיות כמו "גואי" שבפירנצה, ו"טרפאני" שבסיציליה.

בתיה הקימה ומנהלת בשיתוף עם המנצח והמלחיץ גיל שוחט את "אנסמבל אילסיום", הרכב קאמרי בן 12 נגנים שמנגן בפסטיבל ישראל, פסטיבל עין הוד, פסטיבל קאמרי הים האדום ומשתף פעולה בשילובים חדשניים עם הזמרים מרינה מקסימיליאן בלומין, קרן פלס ושלומי שבן.

אקרט לורנצן, כינור

אקרט הוא הקונצרטמייסטר של התזמורת הסימפונית הישראלית-תזמורת ראשל"צ מאז 1994. הוא עלה לישראל אחרי קריירה מוצלחת כקונצרטמייסטר בתזמורות: ה"ראי" האיטלקית (rai) שמקום מושבה בטורינו, התזמורת ע"ש ארתורו טוסקאניני בפרמה, תזמורת הנוער הגרמנית (junge deutche philharmony) והתזמורת הקאמרית הישראלית. בין השנים 84-8719 היה חבר בתזמורת הפילהרמונית של ברלין וניגן תחת שרביטו של הרברט פון קריאן בקונצרטים ובהקלטות רבות. אקרט זכה בתחרויות בינלאומיות רבות, ביניהן תחרות פאגניני (ג'נובה) ותחרות שפור (פרייבורג). ב- 1985 הקים את הדואו לכינור ולפסנתר עם רעייתו הפסנתרנית בתיה שטיינבוק- לורנצן. הדואו קצר הצלחה רבה וזכה בתחרויות בינלאומיות למוסיקה קאמרית, ביניהן: גואי (פירנצה) וטרפני (סיציליה). הוא למד אצל גדולי המורים: ליאון שפירר, ריינר קוסמאוול (קונצרטמייסטרים של התזמורת הפילהרמונית של ברלין), שנדור ווג, שנדור זולטי (רביעיית ווג), רוג'ירו ריצי, גאורגי שבוק וגיאורגי סווה.

כסולן שיתף פעולה עם מוסיקאים רבים כדוגמת: לוצ'אנו פאברוטי, אנסמבל שרון של נגני הפילהרמונית של ברלין, שלמה מינץ, יובל ירון, אשר פיש, לאון שפירר, אומברטו מיכלאנג'לי, נועם שריף, דניאל אורן, פרנץ ברוכן, קסנאקיס, לוציאנו בריו, דיויד שטרן, עברי גיטליס. בשנים האחרונות מרבה לשתף פעולה עם מאסטרו דניאל אורן כסולן וכקונצרטמייסטר ברחבי העולם.

יום חמישי, 29 בנובמבר 2018 בשעה 20:00

באולם הקונסרבטוריון העירוני באר-שבע

מחיר כרטיס: 90 ₪

מחיר כרטיס לאזרח ותיק: 80 ש"ח

טל' להזמנות: 08-6266422

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...