Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בתקופה של אלימות בכביש – שני סטודנטים פיתחו פתרון פשוט וקל

בתקופה של אלימות בכביש – שני סטודנטים  פיתחו פתרון פשוט וקל

שני סטודנטים של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע פיתחו התקן ואפליקציה פשוטים וזולים לבעיית האלימות בכביש ועבירות התנועה. ההתקן מתחבר לטלפון הסלולרי והסרטונים של הנסיעה בכביש נשמרים על זיכרון נייד חיצוני לטלפון. בנוסף האפליקציה החדשה תזהיר מפני שכחת ילדים ברכב.

בתקופה האחרונה אנו שומעים יותר ויותר על מקרים של אלימות בכביש או עבירות תנועה חמורות. נהגים רבים רוכשים במאות או אלפי שקלים מצלמות דרך המתחברות לשקע המצת ברכב אך זהו אינו פתרון אידאלי ורבים נמנעים ממנו.

שני סטודנטים להנדסת תוכנה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע הציגו כפרויקט גמר פתרון פשוט וזול לבעיה. השניים, אבירם כהן ועידן בוקובזה, תושבי באר שבע ודימונה, פיתחו התקן ואפליקציה בשם CamCar. "האפליקציה", לטענתם, "באה לפתור שלוש בעיות בכביש – תיעוד נסיעה, שכחת ילדים ברכב, ובעיית הזיכרון של המידע המצולם". השניים מסבירים כי "המצלמות החיצוניות כיום יקרות ומנצלות את מקור החשמל של הרכב, דבר שמונע שימוש נוסף בשקע המצת. בנוסף, אפליקציות סלולריות לצילום ותיעוד הנסיעה תופסות מקום רב בזיכרון המכשיר ולכן משתמשים רבים נמנעים גם מאפליקציות אלה".

"אחד האלמנטים החשובים שרצינו להוסיף היה נושא שכחת הילדים ברכב", הוסיפו השניים. "זו בעיה שהתפתחה בשנים האחרונות בעיקר בגלל השימוש בטלפון הנייד שגורם לנו לאבד ריכוז. האפליקציה שלנו בעצם גורמת לטלפון להזכיר לנו על הימצאות הילדים ברכב כאשר המשתמש מנתק את המצלמה. גם אם המשתמש בחר פשוט לסגור את האפליקציה, המערכת יודעת לשלוח התראה בנוגע לילדים ברכב".

"הרעיון הגיע אלינו כשיום אחד נסענו לדימונה לבקר משפחה ורכב עקף אותנו בפראות" סיפרו השניים. "כך עלה לנו הרעיון לפתח אפליקציה פשוטה לטלפון שיוכל לצלם את כל הנסיעה, מבלי לתפוס מקום על זיכרון המכשיר". הפתרון לדעתם פשוט וכולל מטען סולארי וכרטיס זיכרון המחובר להתקן חיצוני לטלפון: "הטלפון מחובר למטען סולארי היושב צמוד לשמשה ומקבל את קרני השמש. בנוסף כל הסרטונים נשמרים על כרטיס זיכרון חיצוני נייד המחובר גם הוא למכשיר טעינת הסלולרי".

"האפליקציה עצמה ידידותית, נוחה ומציעה אופציות רבות למשתמשים – הקלטת סרטון עם או בלי קול, היפוך מצלמה לצילום תא נהג, וצילום תמונות סטילס. בנוסף האפליקציה גם מתריעה בפני שכחת ילדים ברכב".

לסיכום מסרו השניים כי "החזון שלנו הוא להגיע לכל רכב ולהציע פתרון פשוט, קל וזול לתופעת העבריינות בכבישים. בנוסף, משום שמדובר בפתרון פשוט ונוח, בחרנו להכניס גם את נושא שכחת הילדים שהיא בעיה חמורה בקיץ הישראלי. אם הצלחנו להציל אפילו ילד אחד , אנחנו את שלנו עשינו".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...