Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בתקופה של אלימות בכביש – שני סטודנטים פיתחו פתרון פשוט וקל

בתקופה של אלימות בכביש – שני סטודנטים  פיתחו פתרון פשוט וקל

שני סטודנטים של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע פיתחו התקן ואפליקציה פשוטים וזולים לבעיית האלימות בכביש ועבירות התנועה. ההתקן מתחבר לטלפון הסלולרי והסרטונים של הנסיעה בכביש נשמרים על זיכרון נייד חיצוני לטלפון. בנוסף האפליקציה החדשה תזהיר מפני שכחת ילדים ברכב.

בתקופה האחרונה אנו שומעים יותר ויותר על מקרים של אלימות בכביש או עבירות תנועה חמורות. נהגים רבים רוכשים במאות או אלפי שקלים מצלמות דרך המתחברות לשקע המצת ברכב אך זהו אינו פתרון אידאלי ורבים נמנעים ממנו.

שני סטודנטים להנדסת תוכנה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע הציגו כפרויקט גמר פתרון פשוט וזול לבעיה. השניים, אבירם כהן ועידן בוקובזה, תושבי באר שבע ודימונה, פיתחו התקן ואפליקציה בשם CamCar. "האפליקציה", לטענתם, "באה לפתור שלוש בעיות בכביש – תיעוד נסיעה, שכחת ילדים ברכב, ובעיית הזיכרון של המידע המצולם". השניים מסבירים כי "המצלמות החיצוניות כיום יקרות ומנצלות את מקור החשמל של הרכב, דבר שמונע שימוש נוסף בשקע המצת. בנוסף, אפליקציות סלולריות לצילום ותיעוד הנסיעה תופסות מקום רב בזיכרון המכשיר ולכן משתמשים רבים נמנעים גם מאפליקציות אלה".

"אחד האלמנטים החשובים שרצינו להוסיף היה נושא שכחת הילדים ברכב", הוסיפו השניים. "זו בעיה שהתפתחה בשנים האחרונות בעיקר בגלל השימוש בטלפון הנייד שגורם לנו לאבד ריכוז. האפליקציה שלנו בעצם גורמת לטלפון להזכיר לנו על הימצאות הילדים ברכב כאשר המשתמש מנתק את המצלמה. גם אם המשתמש בחר פשוט לסגור את האפליקציה, המערכת יודעת לשלוח התראה בנוגע לילדים ברכב".

"הרעיון הגיע אלינו כשיום אחד נסענו לדימונה לבקר משפחה ורכב עקף אותנו בפראות" סיפרו השניים. "כך עלה לנו הרעיון לפתח אפליקציה פשוטה לטלפון שיוכל לצלם את כל הנסיעה, מבלי לתפוס מקום על זיכרון המכשיר". הפתרון לדעתם פשוט וכולל מטען סולארי וכרטיס זיכרון המחובר להתקן חיצוני לטלפון: "הטלפון מחובר למטען סולארי היושב צמוד לשמשה ומקבל את קרני השמש. בנוסף כל הסרטונים נשמרים על כרטיס זיכרון חיצוני נייד המחובר גם הוא למכשיר טעינת הסלולרי".

"האפליקציה עצמה ידידותית, נוחה ומציעה אופציות רבות למשתמשים – הקלטת סרטון עם או בלי קול, היפוך מצלמה לצילום תא נהג, וצילום תמונות סטילס. בנוסף האפליקציה גם מתריעה בפני שכחת ילדים ברכב".

לסיכום מסרו השניים כי "החזון שלנו הוא להגיע לכל רכב ולהציע פתרון פשוט, קל וזול לתופעת העבריינות בכבישים. בנוסף, משום שמדובר בפתרון פשוט ונוח, בחרנו להכניס גם את נושא שכחת הילדים שהיא בעיה חמורה בקיץ הישראלי. אם הצלחנו להציל אפילו ילד אחד , אנחנו את שלנו עשינו".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...