Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מערכת חדשה לאירועים רבי נפגעים הוטמעה בברזילי

מערכת חדשה לאירועים רבי נפגעים הוטמעה בברזילי
בית חולים אילוסטרציה צילום עמיעד טאוב

מערכת ההקפצות שהוטמעה בבית החולים ברזילי, מבית אומניטלקום מאפשרת למנהל אירוע החירום לנהל ולייעל את הקפצת כוחות הרפואה בתפקידים שונים הדרושים בזמן חירום ביעילות מהנייד

בית חולים ברזילי המעניק שירותי רפואה ובריאות מתקדמים ומשרת כ-500,000 אזרחים בשגרה ובעת חירום, הטמיע מערכת חדישה להזנקת כוננים וצוותי חירום באמצעות הטלפון בבית החולים ברזילי של חברת אומניטלקום (Omnitelecom), המפתחת ומספקת פתרונות טכנולוגיים בתחום התקשורת. באמצעות המערכת ניתן להקפיץ מספר רב של כוננים בו-זמנית (מנתחים, אחיות, מרדימים וכו') לבית החולים על-ידי יזום שיחה אוטומטית לצוותי הכוננים הרלוונטים לסוג הארוע. הכוננים יכולים להשיב בלחיצת כפתור האם ותוך כמה זמן יוכלו להגיע לאירוע הספציפי. הצוות המנהל את האירוע מקבל דיווח בזמן אמת על התקדמות ההקפצה.

בית חולים אילוסטרציה צילום עמיעד טאוב

בזמן הפעלה יוצרת המערכת קשר טלפוני עם נמעני מערך חירום שהוזנו מראש בהתאם לתסריט חירום על פי תפקידים שונים. המערכת מחייגת שוב ושוב בכל מספרי הטלפון המשויכים לנמען עד אשר היא מקבלת מענה מן הכונן או צוות החירום. המערכת ממשיכה לפעול וליצור קשר עם הנמענים עד לקבלת התוצאה הדרושה – מספר האנשים הדרוש בכל תפקיד.

המערכת תומכת בייזום מאות חיוגים בדקה. היא פועלת משני אתרים שונים על ידי שני ספקי טלקום שונים על מנת שתוכל לתפקד באופן מלא גם במקרה אסון לאומי. מפעילי ההקפצה יכולים לצפות בזמן אמת בממשק אינטרנטי את סיכום ההקפצה ומספר המאשרים הגעה בכל תפקיד. המערכת צפויה לייעל תהליכי הקפצת כוננים וצוותי חירום, להאיץ הגעת צוותים ולהימנע מהקפצת כמות גדולה מדי של אנשי צוות בכל תפקיד.

ד"ר צחי בן-יצחק, מנכ"ל אומניטלקום, מציין: "אנו שמחים לשתף פעולה עם צוות בית החולים ברזילי. פיתחנו מנגנון חיוגים חכם להעלאת אחוז מקבלי הקריאה ושיעור ההשתתפות בקרב הכוננים. המערכת אשר תוכננה לטפל באירועים עם נפגעים רבים (אר"ן) מייעלת את התהליך ויוצרת קשר עם הכוננים, באופן אוטומטי. אלו יכולים להשיב בלחיצת כפתור האם ותוך כמה זמן יוכלו להגיע לאירוע הספציפי. המערכת יודעת 'לנדנד' לכונן עד שהוא מגיב לקריאה, דבר שמאפשר למנהל האירוע לדעת בכל רגע נתון כמה בעלי תפקידים זמינים להגעה ולמעשה לנהל את האירוע דרך הנייד".

לדברי, יהודה אביצור סגן מנהל אדמיניסטרטיבי בבית החולים ברזילי: "בזכות מערכת ההקפצות החדשה הצלחנו לייעל את התפעול של אירועים רבי נפגעים, ולקבל תמונת מצב עדכנית בזמן מהיר של הצוותים הרפואיים. בעבר היתה לנו מערכת שדרשה חיוגים ידניים לצוותי החירום וכל תהליך ההקפצה היה איטי יחסית לאירוע מסוג זה. על-ידי שיתוף פעולה עם המומחים של אומניטלקום, הצלחנו לשפר את הטיפול באירועים הדורשים הקפצת כוננים ולתפעל אירועים אלו בצורה פשוטה וטובה יותר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...