Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מערכת חדשה לאירועים רבי נפגעים הוטמעה בברזילי

מערכת חדשה לאירועים רבי נפגעים הוטמעה בברזילי
בית חולים אילוסטרציה צילום עמיעד טאוב

מערכת ההקפצות שהוטמעה בבית החולים ברזילי, מבית אומניטלקום מאפשרת למנהל אירוע החירום לנהל ולייעל את הקפצת כוחות הרפואה בתפקידים שונים הדרושים בזמן חירום ביעילות מהנייד

בית חולים ברזילי המעניק שירותי רפואה ובריאות מתקדמים ומשרת כ-500,000 אזרחים בשגרה ובעת חירום, הטמיע מערכת חדישה להזנקת כוננים וצוותי חירום באמצעות הטלפון בבית החולים ברזילי של חברת אומניטלקום (Omnitelecom), המפתחת ומספקת פתרונות טכנולוגיים בתחום התקשורת. באמצעות המערכת ניתן להקפיץ מספר רב של כוננים בו-זמנית (מנתחים, אחיות, מרדימים וכו') לבית החולים על-ידי יזום שיחה אוטומטית לצוותי הכוננים הרלוונטים לסוג הארוע. הכוננים יכולים להשיב בלחיצת כפתור האם ותוך כמה זמן יוכלו להגיע לאירוע הספציפי. הצוות המנהל את האירוע מקבל דיווח בזמן אמת על התקדמות ההקפצה.

בית חולים אילוסטרציה צילום עמיעד טאוב

בזמן הפעלה יוצרת המערכת קשר טלפוני עם נמעני מערך חירום שהוזנו מראש בהתאם לתסריט חירום על פי תפקידים שונים. המערכת מחייגת שוב ושוב בכל מספרי הטלפון המשויכים לנמען עד אשר היא מקבלת מענה מן הכונן או צוות החירום. המערכת ממשיכה לפעול וליצור קשר עם הנמענים עד לקבלת התוצאה הדרושה – מספר האנשים הדרוש בכל תפקיד.

המערכת תומכת בייזום מאות חיוגים בדקה. היא פועלת משני אתרים שונים על ידי שני ספקי טלקום שונים על מנת שתוכל לתפקד באופן מלא גם במקרה אסון לאומי. מפעילי ההקפצה יכולים לצפות בזמן אמת בממשק אינטרנטי את סיכום ההקפצה ומספר המאשרים הגעה בכל תפקיד. המערכת צפויה לייעל תהליכי הקפצת כוננים וצוותי חירום, להאיץ הגעת צוותים ולהימנע מהקפצת כמות גדולה מדי של אנשי צוות בכל תפקיד.

ד"ר צחי בן-יצחק, מנכ"ל אומניטלקום, מציין: "אנו שמחים לשתף פעולה עם צוות בית החולים ברזילי. פיתחנו מנגנון חיוגים חכם להעלאת אחוז מקבלי הקריאה ושיעור ההשתתפות בקרב הכוננים. המערכת אשר תוכננה לטפל באירועים עם נפגעים רבים (אר"ן) מייעלת את התהליך ויוצרת קשר עם הכוננים, באופן אוטומטי. אלו יכולים להשיב בלחיצת כפתור האם ותוך כמה זמן יוכלו להגיע לאירוע הספציפי. המערכת יודעת 'לנדנד' לכונן עד שהוא מגיב לקריאה, דבר שמאפשר למנהל האירוע לדעת בכל רגע נתון כמה בעלי תפקידים זמינים להגעה ולמעשה לנהל את האירוע דרך הנייד".

לדברי, יהודה אביצור סגן מנהל אדמיניסטרטיבי בבית החולים ברזילי: "בזכות מערכת ההקפצות החדשה הצלחנו לייעל את התפעול של אירועים רבי נפגעים, ולקבל תמונת מצב עדכנית בזמן מהיר של הצוותים הרפואיים. בעבר היתה לנו מערכת שדרשה חיוגים ידניים לצוותי החירום וכל תהליך ההקפצה היה איטי יחסית לאירוע מסוג זה. על-ידי שיתוף פעולה עם המומחים של אומניטלקום, הצלחנו לשפר את הטיפול באירועים הדורשים הקפצת כוננים ולתפעל אירועים אלו בצורה פשוטה וטובה יותר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...
היתר בניה ראשון לפרויקט עומרים בשכונת אפיקי נחל באופקים
לפני מספר ימים ניתן היתר בניה ראשון לפרויקט הגדול בשכונת...
על רקע המלחמה עמותת מטב העניקה מענקי לימודים לילדי המטפלות הסיעודיות בבאר שבע
300,000 שקלים יוענקו ל-200 סטודנטים במסגרת קרן ייחודית שהקימה מטב...
הפעיל המצטיין המחוזי: אורי טימסית, תלמיד הישיבה התיכונית בקרית חמ"ד אמית שדרות
'אות הפעיל המצטיין' המחוזי מטעם מינהל חברה ונוער מחוז דרום...
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...