Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ביטוח משכנתא – להשתמש באינטרנט בצורה חכמה

ביטוח משכנתא – להשתמש באינטרנט בצורה חכמה
תמונה באדיבות: pixabay

כל מי שלוקח משכנתא לרכישת נכס חדש, בין אם מדובר בנכס פרטי או נכס אחר, צריך לעשות ביטוח משכנתא, על פי דרישות הבנקים אשר מעניקים את המשכנתא ללקוחות שלהם. ביטוח זה אמור להגן על ההשקעה של הבנק בנו ובמשכנתא שהוא נתן לנו.

הרעיון שעומד מאחורי ביטוח משכנתא הוא, שהפוליסה כוללת שני מרכיבים, הראשון זה ביטוח נכס, כך שאם חס וחלילה קורה משהו לנכס, הבנק מבוטח (מדובר רק על הנכס ולא על התכולה שנמצאת בתוכו), השני זה ביטוח חיים, כך שאם קורה לנו משהו ואנחנו לא יכולים להמשיך ולשלם את המשכנתא, הבנק מכוסה ולא צריך לדאוג שהוא לא יקבל את הכסף בחזרה.

לפני שאנחנו ממהרים לעשות ביטוח משכנתא, עלינו ללמוד את הנושא. לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא היום, לא מעט מקורות מידע לשם כך, מידע שיכול לעזור לנו לבחור היכן לעשות את הביטוח, כמה לשלם עליו, מתי לעשות, כיצד ועוד. מה שחשוב מבחינתנו לדעת זה, באיזה מידע להשתמש ומהיכן לקחת אותו.

לפני שנסביר כיצד אנחנו משתמשים בצורה נכונה וחכמה במידע שקיים ברשת אודות ביטוח משכנתא, חשוב שנדע שני פרטים, ראשית, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח משכנתא דרך חברת ביטוח ולא חייבים לעשות זאת דרך הבנק.אף על פי שהבנק יהיה מעוניין שאנחנו נעשה אצלו. היתרון הוא, שכך אנחנו קובעים את המחיר של הביטוח, ואנחנו יכולים לעשות אצל חברה שאנחנו מבוטחים אצלה כבר. שנית, אנחנו יכולים לעשות את הפוליסה בתנאים שלנו, מן הסתם ולא בתנאים של הבנק.

כיצד מוצאים מידע אמין ונכון על ביטוחי משכנתא

כאמור, באפשרותנו להשתמש במידע שקיים ברשת אודות פוליסות ביטוח וכן על משכנתאות באופן כללי. מידע זה מגיע במקרים רבים, הן מחברות ביטוח, סוכני ביטוח וכן גורמים מקצועיים ומוסמכים שמכירים את התחום.

חשוב מאוד לבדוק מהיכן מגיע המידע על מנת שנוכל לבצע הזמנה בצורה נכונה וחכמה, חשוב מאוד שנבחן גם מה הם התנאים לביצוע הזמנה, כך שלא נגיע לסיטואציה בה נשלם יותר ממה שאנחנו אמורים לשלם.

נקודה חשובה נוספת היא, עד כמה המידע מעודכן. כידוע תחום הביטוח משתנה לעיתים, בהתאם להוראות המפקחת על הביטוח או בהתאם להחלטות חברות הביטוח. לכן, חשוב לעקוב, לא רק אחרי מאמרים ומדריכים רגילים אלא גם אחרי החדשות בתחום, בין אם אלו חדשות רגילות ובין אם אלו מוספי הכלכלה או תוכניות שעוסקות בנושא. כך אנחנו נוכל ליהנות מהמידע העדכני ביותר בתחום.

נקודה אחרונה שיש להקפיד ולשים לב אליה, זו היכולת שלנו לבצע סקר שוק, בצורה כזו נוכל למצוא את פוליסת הביטוח שמתאימה לצרכים שלנו, מתאימה ליכולות הכלכליות שלנו. עלינו לבצע את הסקר על פי מספר פוליסות חדשות, כך נקבל אינפורמציה מלאה ומעודכנת.

תמונה באדיבות: pixabay

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
מלחמת חרבות ברזל - כל הידיעות
ימים לא פשוטים עוברים על העם שלנו - עם זאת...
איך תדעו אם עסקת הנדל"ן שהציעו לכם טובה באמת?
יש המון סיבות למה נדל"ן נחשב לבטוח יותר מהבורסה, ולמה...
חברת הפוד-טק הישראלית Better Juice, המפתחת טכנולוגיה מוגנת פטנט להפחתת סוכר במיצים טבעיים והפיכתם לסיבים פרוביוטיים, תוך שמירת הטעם הטבעי, מתקדמת לייצור מסחרי מלא ומובילה מהפכה בשוק המשקאות העולמי
חברת הסטארט אפ הפועלת בשווקים גלובליים, משיקה רשמית בפארק המדע...
רכיבה חשמלית - העתיד של תחבורה בת קיימא
ככל שהעולם ממשיך לאמץ חלופות ברות קיימא, רכיבה חשמלית הופיעה...
רשת מחסני השוק פותחת סניפים חדשים
רשת מחסני השוק השלימה את הסבתו של סניף קו-אופ בצור...
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
אחת הדרכים המיוחדות ביותר והיפות ביותר להעניק מסיבת סוף שנה...
וילונות גלילה להשלמת עיצוב החלל שלכם
וילונות גלילה מעוצבים הם פתרון מסוגנן ופרקטי לכל חלל. הם...
עיצוב גינה
כל כך הרבה עיצובים וסגנונות ניתן להביא לידי ביטוי בגינות...
פלימוביל
אחד המותגים המבוקשים ביותר בקרב ילדים אשר שמחים מאוד לקבל...