Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בטקס חגיגי נחתם הסכם להעברה של 82 מיליוני שקלים מהרשות לפיתוח הנגב לכפר השקומי "עלה נגב"

בטקס חגיגי נחתם הסכם להעברה של 82 מיליוני שקלים מהרשות לפיתוח הנגב לכפר השקומי "עלה נגב"

בטקס חגיגי נחתם ביום שני השבוע ההסכם על העברת 82 מיליוני שקלים מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל — באמצעות הרשות לפיתוח הנגב — לשם התחלת העבודות להקמת בית החולים השיקומי בכפר "עלה נגב, נחלת ערן" סמוך לאופקים.

מדובר ביישום החלטת ממשלה נוספת שמאפשרת העברת תקציבים מיוחדים ממשרדי ממשלה שונים לרשות לפיתוח הנגב לצורך מימון הקמת הכפר השיקומי "עלה נגב", שהקמתו החלה לפני כ-12 שנים.

על מסמכי ההעברה חתמו יחד האלוף דורון אלמוג יו"ר "עלה נגב", משה מור-יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, יהודה מרמלשטיין מנכ"ל ומייסד רשת "עלה" בישראל ואבי וורצמן מנכ"ל "עלה נגב".

בטקס נכחו גם נציגי משרד החקלאות, הבריאות, הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון. מהרשות לפיתוח הנגב השתתפו חשב הרשות נתי ומנהלת תחום הפיתוח הכלכלי פלורין גדלבסקי.

מנכ"ל "עלה נגב" סגן שר החינוך לשעבר אבי וורצמן אר בטקס כי אפשר לברך "שהחיינו על שהגענו לרגע הזה שלו חיכינו זמן רב."

וורצמן שיבח את נציגי כל משרדי הממשלה שמעורבים בהקמת הכפר השיקומי ובמיוחד את המשרד לפריפריה נגב וגליל אשר באמצעות הרשות לפיתוח הנגב מתכלל את כל הפעילות סביב המשך בנייתו של הכפר השיקומי ושל בית החולים השיקומי שבבנייתו יוחל בקרוב.

וורצמן אמר כי השותפות עם הרשות לפיתוח הנגב היא "שותפות אמת עם הבנה ואמונה משותפות שאנחנו כאן בעלה נגב עושים מעשה חשוב ומשמעותי למען תושבי הדרום, אשר אחרי שנים רבות יש להם כפר ייחודי כזה לילדים עם פיגור, בריכה שיקומית לכלל הציבור ובקרוב – בית חולים שיקומי שכמוהו יש רק במרכז הארץ."

האלוף במילואים דורון אלמוג אמר כי מדובר ביישום שלב נוסף בהגשמת החלטת הממשלה הראשונה משנת   2002 להקים את הכפר השיקומי "עלה נגב נחלת ערן" . אלמוג אמר כי עלה נגב איננו עוד מוסד אלא מרכז קהילתי משלב שמשרת את כל תושבי האזור בכל הגילאים, בסיוע כ-450 מתנדבים מהארץ ומחו"ל.

לדברי אלמוג בית החולים השיקומי שבהקמתו יוחל בקרוב יכלול 108 מיטות והוא אמור להיות מוכן בשלהי 2020. בהמשך יוקמו בסמוך לכפר שכונות מגורים לצוות העובדים והרופאים ובסופו של דבר הכפר שמעסיק היום כ-400 עובדים יעסיק 800 עובדים.

דורון אלמוג שיבח את העבודה המבורכת שעושה שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי וכן את הליווי והבקרה הטובים של נציגי הרשות לפיתוח הנגב.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב משה מור-יוסף אמר בדברי ברכתו כי העשייה בכפר "עלה נגב" מביאה לידי ביטוי עליון את ערך גמילות החסדים וכי דורון אלמוג ואבי וורצמן עושים עבודת קודש מידי יום ביומו. "אנחנו אלו שצריכים להוקיר ולהודות להם על מסירות הנפש שלהם בעשייה בכפר המיוחד הזה. מגיע להם פרס ישראל כל שנה ושנה…"

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
תינוקת כבת שנה ננעלה ברכב, מתנדבי ידידים חילצו אותה בשלום
איחרתי לעבודה אבל התחושה לחלץ עצומה, מענה נהדר של המתנדבים"*...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...