Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בבחירות הקרובות אולי כבר נצביע דרך המחשב: כנס הפרויקטים של המחלקה להנדסת תוכנה

בבחירות הקרובות אולי כבר נצביע דרך המחשב: כנס הפרויקטים  של המחלקה להנדסת תוכנה
כנס פרויקטים הנדסת תוכנה---קרדיט יחצ

השבוע התקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע כנס פרויקטים של המחלקה להנדסת תוכנה. במסגרת הכנס הציגו הסטודנטים עשרות פרויקטי גמר שונים. הפרויקטים עסקו במגוון תחומים וחלקם אף יוצעו לשירות עיריית באר שבע לבחירות הקרובות.

 

כנס פרויקטים הנדסת תוכנה—קרדיט יחצ

עשרות סטודנטים שנה ד' להנדסת תוכנה מ-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע הגישו השבוע את פרויקטי הגמר שלהם. במסגרת הלימודים התבקשו הסטודנטים לחבור לקבוצות ולהגיש מוצר חדשני בתחום התוכנה. בין הפרויקטים השונים היה ניתן למצוא פתרונות לתחום הרכב, בקרת בטיחות, Big Data, חברה ואף בתחום המוניציפלי והמדיני.

כך לדוגמה הציגו הסטודנטים יהודה שמיר, דורין חלבה ואביב ללוש את מערכת Go Vote, מערכת בחירות ממוחשבת לבחירות ממשלתיות או אזוריות. "עיקר הפרויקט עוסק בתחום האבטחה" הסבירו הסטודנטים. "המערכת שלנו מורכבת משני חלקים – אחד בקלפי למשתמשי הקצה, במקרה זה המצביעים, והחלק השני במערכת הבחירות המרכזית. המערכת מאפשרת ספירת קולות בזמן אמת, ניהול מעקב אחרי מי הצביע, וחוסר יכולת לדעת למי הצביע כל אחד. עשינו בדיקות שונות על המערכת ושיפרנו אותה עד כדי חוסר יכולת פריצה".

משום שלעולם אין 'לעולם לא', הרגיעו הסטודנטים כי "גם במקרה הלא סביר שמישהו הצליח לפרוץ את המערכת, בנינו אותה כך שהמידע שיוצג לו יהיה מוצפן וחסר, כלומר ג'יבריש דיגיטלי". לסיכום מסרו הסטודנטים כי בכוונתם לפנות עם הפרויקט לעיריית באר שבע במטרה לבדוק הכנסה של המערכת לבחירות לראשות העירייה בסתיו הקרוב.

את הכנס פתח אביגור זמורה, יזם ומנכ"ל חברת Funzing, שהרצה בפני הסטודנטים על יזמות בתחום ההיי-טק. זמורה סיפר על תהליך הקמת סטארטאפ והסביר את השלבים שכל יזם עובר בדרך לחלום. לאחר מכן יצאו הסטודנטים לפוסטרים ולפרויקטים שהכינו לשלב השיפוט. מרצים ואנשי תעשייה עברו בין הפרויקטים השונים, שאלו את הסטודנטים שאלות והתרשמו מהמערכות שבנו.

דר' נטליה וונטיק, ראשת המחלקה להנדסת תוכנה במכללה, איחלה לסטודנטים הצלחה בשלב שיפוט הפרויקטים ובהמשך הדרך: "לפני כארבע שנים, במונדיאל האחרון, התחלתם את לימודי ההנדסה. לא תיארתם לעצמכם כמה התהליך יהיה ארוך ומשמעותי. אני מבקשת שבמונדיאל הבא תסתכלו אחורה ותראו את הדרך שעשיתם מהיום, כנס פרויקטי הגמר המסכמים שלכם. אני בטוחה שהפרויקטים שביצעתם בהתאם לשיטת ה-Project Orientedהנהוגה במכללה יעזרו לכם בעתיד בעולם העבודה המקצועי כמהנדסי תוכנה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...