Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהפכה אשקלונית בתחום החוגים

מהפכה אשקלונית בתחום החוגים
צילום: עמיעד טאוב

בכל שנה בעיר אשקלון יש כאב ראש לכל הורה והורה בנוגע לחוגים לילד שלו. בעיריית אשקלון החליטו לשים סוף לכל הבאלגן. השנה, יום לפני תחילת הלימודים יתקיים הפנינג ענק הכולל מגוון אטרקציות לילדים והסבר לכל הורה על כל חוג. בנוסף יחולק להורים בעיר עלון הסברה על החוגים השנה.

בהפנינג שייערך לראשונה העיר תתקיים גם הסברה בנושא החוגים להורים, ולילדים יתקיימו פעילויות יצירה, מקהלות שירה ועוד.

בשנת הלימודים האחרונה הוכפל מספר הילדים המשתתפים בחוגים בעיר, הוקמו שלושה מרכזי מוזיקה לצד הקונסרבטוריון העירוני, הוקם מערך צהרוני בתי הספר ולמעלה מ-2,200 ילדים השתתפו בצהרוני גני הילדים ו-8,800 ילדים נהנו ממערך קייטנות החגים והקיץ. כמו כן, בשנה האחרונה הגדילו תנועות הנוער את מספר החניכים בהם ב-700.

צילום: עמיעד טאוב
צילום: עמיעד טאוב

בנוסף, בימים אלה אגף תרבות, נוער וספורט מארגן ומכין הפקת חוברת ראשונה מסוגה בעיר שתאגד את מערך החוגים והפעילויות: מחול, תיאטרון, מוזיקה, ספורט, תנועות נוער, מועדוני נוער ותכניות התנדבות, ספורט, חוגים לילדים עם צרכים מיוחדים, פעילות גיל הזהב, גיל הרך, תכניות השכלה, טכנולוגיה, לימודי שפות, תכניות העשרה ופנאי ועוד.

עם תחילת שנת הלימודים יקיימו המתנ"סים יריד חוגים פרטני בבתי הספר היסודיים בעיר ובבתי הספר העל יסודיים  יתקיימו ימי מוקד מיד לאחר החגים.

ראש העיר, איתמר שמעוני: "בשנתיים האחרונות קרו דברים טובים מאוד בחינוך הבלתי פורמאלי בעיר והתושבים מרגישים את זה במגוון העשיר של החוגים והפעילויות שמוצעות לילדיהם כהמשך למסגרת החינוך הפורמאלית. אנחנו לקראת מהפכה גם בתחום הנגשת המידע על מנת שכל הורה והורה באשקלון יתוודע בצורה המלאה ביותר לכל מה שמוצע לו, כך הוא יידע לעשות את הבחירה הנכונה ביותר לילדיו".

חברת המועצה הממונה על החינוך הבלתי פורמאלי, מיריי אלטיט: "במסגרת החינוך הבלתי פורמלי יכולים ילדינו לרכוש לעצמם תחביבים ותחומי עיסוק רבים, בהתאם לנטיותיהם ולכישרונותיהם. אנו בשאיפה מתמדת להגברת המודעות לטיפוח תרבות שעות הפנאי מתוך ההבנה כי איכות החיים שלנו ותרבות הקהילה בה אנו חיים, קשורים קשר הדוק לאופן בו אנו מעצבים את שעות הפנאי שלנו ומנצלים אותן להתרגעות גופנית ורוחנית. האגף לחינוך בלתי פורמלי שם לו למטרה להנגיש את המידע בתחום תרבות הפנאי באמצעים שהולמים את רוח התקופה ולכן אנו מעמידים בימים אלה את הכלי האולטימטיבי עבור צרכני תרבות הפנאי בעיר תוך שימת דגש על הצגת אינפורמציה מהימנה, נגישה, עדכנית ודינאמית. אני רוצה להודות לכל השותפים שלנו לדרך שסייעו באיסוף המידע ובהנגשתו באופן מיטבי לתושבי העיר".

מנהל אגף תרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה: "גילנו לאורך הזמן שנושא הפצת המידע בכלל החינוך הבלתי פורמאלי צריך להיות מובנה יותר. הציבור לא יודע כמה מגוונת הפעילות, מהו מרחב האופציות ומהי הפריסה העירונית של מערך הפעילות. איחדנו בחוברת אחת, שתהיה דיגיטלית, את כלל המסגרות והגענו למעלה מ-800 מסגרות חוגים, צהרונים, אגודות, תנועות נוער וכו'. יריד החוגים העירוני נועד לאפשר לציבור להכיר את המגוון הנרחב ולבחור, ההורים עם הילדים, את הפעילות המתאימה ביותר לילדיהם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...