Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל יקים בבאר שבע פרויקט ראשון מסוגו בארץ – "נווה בריאות". מרכז הידרותרפי לציבור הנכים ולקהל הרחב בעלות של 30 מלש"ח. בביקור של השר כחלון בשבוע שעבר בארגון הוא הביע תמיכתו במיזם המיוחד

ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל יקים בבאר שבע פרויקט ראשון מסוגו בארץ – "נווה בריאות". מרכז הידרותרפי לציבור הנכים ולקהל הרחב בעלות של 30 מלש"ח. בביקור של השר כחלון בשבוע שעבר בארגון הוא הביע תמיכתו במיזם המיוחד

יו"ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, יוסי דדוש, הודיע החודש בביקור של השר כחלון בבאר שבע על הקמת מיזם בריאותי פורץ דרך שיוקם על ידי הארגון – "נווה בריאות". מדובר במרכז המשלב הידרותרפיה, ספורט ופנאי לחיים בריאים בבאר-שבע והנגב והוא פונה הן לקהל הנכים והן לקהל הרחב. המרכז יהיה נגיש ומונגש לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות ויתאים למשפחות.

נווה בריאות הוא חלק ממארג העיר באר-שבע ומאפשר לקהילה מרחב לפעילויות בריאות ופנאי. הקונספט של המקום הוא שיאפשר שילוב אמיתי וטבעי בין אנשים עם מוגבלויות לבין קהילות שונות. המרכז יוקם בשכונת נווה זאב בבאר שבע ויציע בנוסף למתקנים ולשירותי הספורט, הפנאי וההידרותרפיה גם מרחבים ירוקים ואיכותיים שיזמינו את הקהילה, אנשים ומשפחות מכל המגזרים לפעילויות חוץ המקדמות איכות חיים, עצמאות ובריאות.

המתחם יכיל בריכה הידרותרפית, בריכת תינוקות ובריכה קיצית פתוחה. יהיו בו מתקני ספורט ואזור כושר חיצוני, חדרי כושר מונגשים, אולמות לפעילויות ספורט, פנאי ובריאות, ספא טיפולי, שירותי אחות, רופא ומומחי בריאות ושיקום, גינה קהילתית לחיים בריאים, פארק נוי ופנאי למשפחות, מועדון חברים וחדרי סדנאות וגם – קפה וחנות חברתית.

החלק הראשון של הפרויקט כולל את משרדי הארגון, שימוקמו בסמוך למרכז ההידרותרפי, ותחילת עבודות הבינוי צפויות בתחילת 2019. לאחר מכן יתחיל שלב הבינוי השני שכולל את הקמת מרכז הבריאות.

שר האוצר משה כחלון ביקר החודש בבאר-שבע כאורח הארגון והביע תמיכה חמה בהקמת המרכז ההידרותרפי: "מחמם את הלב לראות יוזמה ברוכה וגישה כל-כך אנושית ומכילה שיאפיינו את המרכז החדש הזה. אמרתי ליוסי דדוש כי הגישה שלו ושל חברי הנהלת הארגון היא גישה מבורכת ונשמח להיות שותפים למיזם החשוב הזה". השר הבטיח כי משרדו יסייע ככל שיידרש במימון הפרויקט. השר אמר כי מה שמצא חן בעיניו בפרויקט הוא שבכוונת היזמים, שהינם ראשי הארגון, לפתוח את שעריו גם בפני הקהל הרחב ובמיוחד השכנים מנווה זאב.

הרציונל להקמת הפרויקט, מספר יו"ר הארגון, דדוש "היה להקים מרכז משולב שמהווה מודל ייחודי וקהילתי לקידום בריאות, פנאי והידרותרפיה בדרום. המרכז משלב את צרכיהם של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות, שרק בנגב מספרים עולה על 60,000, ונותן שירות לכל האוכלוסייה, ללא יוצא מן הכלל. אין עוד מקום בעל אופי כזה מיוחד בארץ, שחשוב לציין כי יקום בעידוד ותמיכה של ראש העיר, רוביק דנילוביץ', שמלווה את פעילות הארגון במשך שנים רבות ברגישות רבה לציבור הנכים".

המרכז יהיה מודל ייחודי מסוגו, יוזמת קהילת ארגון נכי ואלמנות עבודה המזמינים את כלל האוכלוסייה לפעילות ספורט, בריאות והידרותרפיה מגוונת במתקנים ובתכני פעילות אטרקטיביים בלב באר-שבע.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...