Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל יקים בבאר שבע פרויקט ראשון מסוגו בארץ – "נווה בריאות". מרכז הידרותרפי לציבור הנכים ולקהל הרחב בעלות של 30 מלש"ח. בביקור של השר כחלון בשבוע שעבר בארגון הוא הביע תמיכתו במיזם המיוחד

ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל יקים בבאר שבע פרויקט ראשון מסוגו בארץ – "נווה בריאות". מרכז הידרותרפי לציבור הנכים ולקהל הרחב בעלות של 30 מלש"ח. בביקור של השר כחלון בשבוע שעבר בארגון הוא הביע תמיכתו במיזם המיוחד

יו"ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, יוסי דדוש, הודיע החודש בביקור של השר כחלון בבאר שבע על הקמת מיזם בריאותי פורץ דרך שיוקם על ידי הארגון – "נווה בריאות". מדובר במרכז המשלב הידרותרפיה, ספורט ופנאי לחיים בריאים בבאר-שבע והנגב והוא פונה הן לקהל הנכים והן לקהל הרחב. המרכז יהיה נגיש ומונגש לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות ויתאים למשפחות.

נווה בריאות הוא חלק ממארג העיר באר-שבע ומאפשר לקהילה מרחב לפעילויות בריאות ופנאי. הקונספט של המקום הוא שיאפשר שילוב אמיתי וטבעי בין אנשים עם מוגבלויות לבין קהילות שונות. המרכז יוקם בשכונת נווה זאב בבאר שבע ויציע בנוסף למתקנים ולשירותי הספורט, הפנאי וההידרותרפיה גם מרחבים ירוקים ואיכותיים שיזמינו את הקהילה, אנשים ומשפחות מכל המגזרים לפעילויות חוץ המקדמות איכות חיים, עצמאות ובריאות.

המתחם יכיל בריכה הידרותרפית, בריכת תינוקות ובריכה קיצית פתוחה. יהיו בו מתקני ספורט ואזור כושר חיצוני, חדרי כושר מונגשים, אולמות לפעילויות ספורט, פנאי ובריאות, ספא טיפולי, שירותי אחות, רופא ומומחי בריאות ושיקום, גינה קהילתית לחיים בריאים, פארק נוי ופנאי למשפחות, מועדון חברים וחדרי סדנאות וגם – קפה וחנות חברתית.

החלק הראשון של הפרויקט כולל את משרדי הארגון, שימוקמו בסמוך למרכז ההידרותרפי, ותחילת עבודות הבינוי צפויות בתחילת 2019. לאחר מכן יתחיל שלב הבינוי השני שכולל את הקמת מרכז הבריאות.

שר האוצר משה כחלון ביקר החודש בבאר-שבע כאורח הארגון והביע תמיכה חמה בהקמת המרכז ההידרותרפי: "מחמם את הלב לראות יוזמה ברוכה וגישה כל-כך אנושית ומכילה שיאפיינו את המרכז החדש הזה. אמרתי ליוסי דדוש כי הגישה שלו ושל חברי הנהלת הארגון היא גישה מבורכת ונשמח להיות שותפים למיזם החשוב הזה". השר הבטיח כי משרדו יסייע ככל שיידרש במימון הפרויקט. השר אמר כי מה שמצא חן בעיניו בפרויקט הוא שבכוונת היזמים, שהינם ראשי הארגון, לפתוח את שעריו גם בפני הקהל הרחב ובמיוחד השכנים מנווה זאב.

הרציונל להקמת הפרויקט, מספר יו"ר הארגון, דדוש "היה להקים מרכז משולב שמהווה מודל ייחודי וקהילתי לקידום בריאות, פנאי והידרותרפיה בדרום. המרכז משלב את צרכיהם של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות, שרק בנגב מספרים עולה על 60,000, ונותן שירות לכל האוכלוסייה, ללא יוצא מן הכלל. אין עוד מקום בעל אופי כזה מיוחד בארץ, שחשוב לציין כי יקום בעידוד ותמיכה של ראש העיר, רוביק דנילוביץ', שמלווה את פעילות הארגון במשך שנים רבות ברגישות רבה לציבור הנכים".

המרכז יהיה מודל ייחודי מסוגו, יוזמת קהילת ארגון נכי ואלמנות עבודה המזמינים את כלל האוכלוסייה לפעילות ספורט, בריאות והידרותרפיה מגוונת במתקנים ובתכני פעילות אטרקטיביים בלב באר-שבע.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...