Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אלפי תלמידים נחשפו לתכנית, מאות נרשמו, 11 התקבלו לנבחרת צוות דרום של LEAD, שנפתח לאחרונה בשיתוף חברת אדמה בבאר שבע

אלפי תלמידים נחשפו לתכנית, מאות נרשמו, 11 התקבלו לנבחרת צוות דרום של LEAD, שנפתח לאחרונה בשיתוף חברת אדמה בבאר שבע
צילום באדיבות ליד

LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל, שהוקם במטרה לפתח את דור המנהיגים הבא של המדינה, פתח לאחרונה צוות דרומי שמושבו בבאר שבע תודות לתמיכת חברת אדמה. המעבר של הצוות לבאר שבע, זאת לאחר שנים בהם לא פעל הארגון בעיר, אפשר לצרף אליו יותר תלמידים תושבי העיר. לאחר תהליך מיון קפדני, שכלל חשיפת התכנית על ידי נציגי הארגון בבתי הספר ברחבי העיר, תהליך הרשמה ומיפוי, נבחרו 11 תלמידים באר שבעים להשתתף בתכנית.

צילום באדיבות ליד

הארגון, שמכשיר בני נוער מכל הארץ להובלה ולמנהיגות, קיים בשנים האחרונות את המפגשים וההכשרה שלו במכללה האקדמית אחווה לכלל תושבי הדרום. כדי להרחיב עוד יותר את השירות שניתן לתושבי הדרום, הועברה הפעילות למרכז החדש בבאר שבע, שמהווה בית לשגרירי הארגון מכל האזור ומבאר שבע בפרט. פתיחת הסניף החדש בבירת הנגב התאפשרה הודות לשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע, חברת "כיוונים" וחברת אדמה, שהשקיעה בתכנית במסגרת פועלה למען הקהילה לקידום מצוינות בחינוך בעיר.

בימים אלו נפתחת ההרשמה למחזור הבא של LEAD וצעירים תושבי הדרום מוזמנים להגיש מועמדות להצטרף לתכנית ההכשרה הייחודית של הארגון. מדי שנה, כ- 6,000 בני נוער בכיתות י' מכל רחבי הארץ מגישים מועמדות למסלול, מתוכם, נבחרים כ- 140 בני ובנות נוער שזוהו כבעלי פוטנציאל למנהיגות והובלה. הם מצטרפים לתכנית מעמיקה וייחודית, המאפשרת להם לפתח את היכולות שלהם, וכך להתפתח ולהפוך, כל אחד בתחומו, למנהיגים ומובילים. הארגון ממשיך ללוות את בוגרי התכנית עד הגיעם לגיל 35.

אליאב זכאי, מנכ"ל ארגון LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות: "הצעירים בדרום הארץ מלאי פוטנציאל, חדורי מוטיבציה ושואפים למצוינות. אנחנו ב-LEAD לקחנו על עצמנו כמשימה לטפח את אותם צעירים ולתת להם את כל האפשרויות להצליח. אני קורא לכל מי שמעוניין להשפיע על החברה ושהרצון לשנות דברים בוער בו – להגיש מועמדות. "

צבי מנור, סמנכ"ל תפעול ישראל באדמה: "אנו גאים ושמחים להיות חלק מהבאת התכנית לעיר באר שבע. זהו עוד נדבך בפעילות של חברת אדמה לקידום מצוינות בחינוך בעיר במסגרת פעילות החברה בקהילה ובשותפות העמוקה שלנו עם מינהל החינוך בעיריית באר שבע. תכנית זו מצטרפת לתכניות נוספות שאנו משקיעים בהן בתחום זה בבאר שבע, ביניהן "אור לחינוך", "מפזרים זרעים של מדע", "דורות" ועוד. זוהי חלק מחובתנו ליצירת עתיד טוב יותר עבור תושבי הנגב בפרט והמדינה בכלל".

מאז הוקם LEAD לפני למעלה מ- 20 שנה, הקימו משתתפי המסלול למעלה מ-450 פרויקטים חברתיים שהייתה להם השפעה עמוקה על אלפי אנשים בכל הארץ, למשל: כנפיים של קרמבו, יום המורה, צאל"ה, זיכרון בסלון ועוד. כיום, בוגרי התכנית מצויים בתפקידי הנהגה והובלה במשק הישראלי: בצבא, בהיי- טק, במגזר הפרטי והציבורי ובשדה החברתי. ההשתתפות בתכנית לא כרוכה בעלות וההרשמה למסלול נפתחה בימים אלה. בני נוער בכיתה י' מוזמנים להגיש מועמדות דרך אתר הארגון.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
אירוע מיוחד במסורת – כך תוכלו לחגוג
קייטרינג לבת מצווה הוא מרכיב מרכזי בהנצחת ציון דרך משמעותי...
מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית
המצב בו נהג נתפס עובר עבירת תעבורה מסויימת ומקבל דו"ח...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
איש מקצוע משפטי בתחום התחדשות עירונית
עו"ד תמ"א 38 היא מסגרת משפטית משמעותית בישראל שנועדה לתת...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...