Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אינטל: עד תחילת 2018 יפתח קו שבבים חדש בקריית גת

אינטל: עד תחילת 2018 יפתח קו שבבים חדש בקריית גת
מחשבים. צילום באדיבות pixabay

בסיור ועדת המדע והטכנולוגיה במפעל פירט מנכ"ל החברה כי מדובר בפס ייצור השבבים המתקדמים ביותר שלה, וכי אינטל צפויה לגייס כ-1,500 עובדים חדשים בישראל. החברה צפויה לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי מישראל בעקבות רכישת מובילאיי.

יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב קרא לחברה להמשיך ולגייס עובדים מכלל המגזרים ואזורי הארץ: "אתם מקבלים מהם תמורה מעולה ודלתות נפתחות בפני אוכלוסייה זו בחברות נוספות"

ועדת המדע והטכנולוגיה סיירה במפעל אינטל בקריית גת. הסיור כלל ביקור במרכז המבקרים, סקירה על פעילות אינטל ישראל והמפעל בקרית גת וביקור באקווריום המשקיף על העבודה בחדר הנקי שבמפעל.

במהלך הסיור ציין מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, כי בימים אלה מתבצעת במקום הרצה של פס הייצור של דור השבבים החדש ביותר של אינטל, וכי עד תחילת 2018 וייתכן שעוד קודם לכן יחל הייצור, תוך גיוס כ-1,500 עובדים חדשים.

לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב לעניין העסקת עובדים מכלל החברה הישראלית והפריפריה, ציין גרטי כי תחת אינטל ישראל עובדים 6,900 עובדי פיתוח ו-3,300 עובדי יצור, מספר שצפוי להתרחב כאמור. לצד כך הצביע גרטי על 30,600 עובדים בתעסוקה עקיפה ועל כך שמחצית מעובדי המפעל בקריית גת מתגוררים בדרום, וכי החברה עמלה על שילוב עובדים מכלל המגזרים תוך התאמת תנאי העבודה. גרטי ציין כי היקף הייצוא של אינטל ישראל עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה, וכי מאז כניסתה של החברה לארץ עומד סך כל היקף הייצוא על סך 46 מיליארד.

מנהל המפעל בקריית גת, דניאל בן עטר ציין כי המפעל פועל להתאמה מיטבית לעובדים מכלל המגזרים בישראל, כולל המגזר החרדי. לדבריו גמישות של מנהלים יכולה להביא לשילוב יעיל של כל עובד מכל מגזר.

מחשבים. צילום באדיבות pixabay

ח"כ מקלב ציין כי "כוועדת המדע אנו חווים שההערכה לישראל בעולם מבוססת בחלקה הגדול על הפעילות המדעית והטכנולוגית במדינה. ביקור ראש ממשלת הודו כראיה לעניין, כאשר מדינה של 1.3 מיליארד איש משקיעה רבות בקשריה עם ישראל בדיוק מהסיבות הללו. לצד כך אני קורא לכם להמשיך ולשלב עובדים מכל המגזרים והאזורים בישראל, ברגע שאתם מספקים את הצרכים שלהם, אתם מקבלים תמורה מעולה מהם, והדבר מביא למעגל של פתיחת דלתות בקרב חברות נוספות שרואות כי טוב".

גרטי ציין כי במסגרת רכישת מובילאיי, צפויה החברה לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי מישראל, בתחומי האסטרטגיה, המכירות, הפיתוח והקידום, בהיקף שלא נראה כמותו בארץ. גרטי העריך כי לישראל סיכויים טובים להיות שנייה רק לארה"ב בתחום הרכב האוטונומי, וכי מבחינת אינטל צפוי הרכב האוטונומי להיות אחד התחומים הדומיננטיים ביותר בפעילותה תוך עשור, אם לא הדומיננטי ביותר, בהיקף של עשרות מיליארדים בשנה.

ח"כ מקלב ציין על רקע הפעילות הנרחבת של ועדת המדע בתחומי ייעול התחבורה הציבורית, קידום התחבורה השיתופית ובתוך כך הרכבים האוטונומיים, כי "הוועדה רואה במערכות הרכב האוטונומיות ככאלה שיביאו לשינוי התחבורה הציבורית לאין היכר, הציבור צריך את השינוי הזה, התחבורה בישראל חייבת את השינוי הזה. הממשלה מצידה צריכה להסיר חסמים בתחום הבירוקרטי ולצאת מהקיבעון המחשבתי, אנחנו חייבים לייעל את כל המערכות למלחמה בגודש בכבישים והתחום האוטונומי הינו נדבך מרכזי בכך

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...