Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך תדעו שאתם צריכים לבקש עזרה- התסמינים להתמכרות קשה לסמים

איך תדעו שאתם צריכים לבקש עזרה- התסמינים להתמכרות קשה לסמים
קרדיט - Canva

אנשים רבים שרוצים להתפכח בפעם הראשונה לאחר צריכה ממשוכת בסמים, צריכים לעבור תוכנית רשמית דרך מרכז גמילה. יש אנשים שמנסים להפסיק להשתמש בסמים או באלכוהול בכוחות עצמם, במקום לפנות לעזרה של מרכז גמילה. עם זאת, ברגע שהשימוש בסמים מגיע לרמה מסוימת, זה מאתגר להפליא עבור אנשים רבים להתנתק מההתמכרות ללא סיוע. ישנם תסמינים שאתם עלולים לחוות אם השימוש בסמים יצא משליטה ואתם זקוקים לסיוע מקצועי. אם אתם מזהים אחד מהתסמינים הללו בעצמכם, ייתכן שהגיע הזמן להתחיל לחפש תוכנית טיפול בהתמכרויות.

האם הסמים השתלטו על חייכם?

כאשר שימוש בחומרים ממכרים מחליף תחומי עניין אחרים, זה סימן אזהרה להתמכרות. אתם עלולים להיות מכורים לחומר אם אתם כל הזמן חושבים עליו ומקריבים יותר ויותר קורבנות כדי לקבל ממנו יותר ולהשתמש בו. לאורך זמן, מי שמכור לסמים או אלכוהול נוטים לתעדף את השימוש בסמים שלהם על פני כל דבר אחר בחיים שלהם. אם הבנתם שאתם מתרחקים מהאנשים ומהדברים שאהבתם בעבר, ייתכן שיש לכם בעיית התמכרות ואתם עשוי להפיק תועלת מעזרה מקצועית של גמילה מסמים קלים וקשים.

שימוש בסמים גובה מחיר מהבריאות שלכם

תוצאות בריאותיות שליליות רבות נקשרו לשימוש ממושך בסמים. הכל תלוי באיזה חומר נעשה שימוש. מחלת כבד כרונית וסוגים מסוימים של סרטן היו קשורים שניהם לאלכוהוליזם. התמכרות לסמים ואלכוהול מזיקה הן לבריאות הפיזית והן לבריאות הנפשית, ומביאה למגוון רחב של תסמינים.

השפעות שליליות על בריאותו הגופנית של אדם כתוצאה משימוש לרעה בסמים עשויות להשתנות במידה רבה על סמך משתנים הכוללים את החומר המדובר, משך הזמן בו האדם השתמש בו לרעה והמינון. גם המוח וגם ההתנהגות של מכור עוברים טרנספורמציות כתוצאה משימוש בסמים. עצבנות מוגברת, מלנכוליה או אפילו התנהגות פסיכוטית עלולה להופיע לאחר התמכרות לסמים.

שימוש לרעה בסמים מתרחש מכמה סיבות. לרוב התמכרות לסמים מתחילה ונמשכת לעתים קרובות כאשר אדם מנסה לטפל באופן עצמאי במצב נפשי מדורדר. לרוב התרופות יש השפעה על הנפש והן משמשות כטכניקת התמודדות לשינוי צורת החשיבה של האדם. כאשר אדם עובר גמילה מקוקאין, ובעיות בריאות הנפש אינן מטופלות כנדרש, מטופלים נוטים הרבה יותר להישנות. קבלת הטיפול הספציפי הדרוש לפיכחון ארוך טווח אפשרי בתוכניות טיפול מותאמת אישית של מרכז גמילה שבטיא. המרכז מציע אווירה חמה, משפחתית ועוטפת, אשר מאפשר למטופל להרגיש בנוח ולהתמודד באופן פעיל ועם מוטיבציה בהתמכרות שלו.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
כל מה שצריך לדעת על אינטרנט מהיר לעסקים
אתם מנהלים עסק, מקיימים שיחות וידאו ומידי פעם האינטרנט פשוט...
חלוקת רכוש לאחר מותו של אדם- מהן האפשרויות לכך
לאחר פטירתו של אדם, כאשר חולפת התקופה הראשונית של האבל,...
הפחתת כאבי גב באמצעות דיקור
דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמקורה ברפואה הסינית. בשיטה...
באילו מצבים אתם יכולים להיעזר בשירותיו של מנעולן רכב?
למרות שזה עשוי להיות מעצבן להפליא, אף אחד לא חסין...
מדריך לבחירת סאונה ביתית לגינה מהסוג והדגם המושלם
הצוות של חברה שמתמחה בשיווק מתקני ספא ביתיים, מלווה בעלי...
בקרוס (Bakarus): חווית בשר הבוטיק האולטימטיבית, עכשיו עם משלוחים עד הבית
בעולם הקולינרי של ימינו, איכות ונוחות הולכות יד ביד. זה...