Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך מונעים אפליות בין תאומים

איך מונעים אפליות בין תאומים
קרדיט: unsplash.com

כהורים, כולנו משתדלים לשים לב כל העת לתופעות של אפליה או חוסר שוויון בין ילדינו. לעיתים אנחנו סוחבים משקעי עבר שגורמים לנו להיות ערניים ורגישים לכך יותר מאחרים, לעיתים זו תחושת בטן או סיבה אחרת שגורמת לנו להיות זהירים בנושא, ולעיתים אנחנו אכן פחות מודעים לכך, אבל עד כמה שהנושא הזה רגיש תמיד, בין תאומים זה הופך להיות כמעט קריטי. איך מונעים אפליה בין תינוקות תאומים, איך מונעים תחושת חוסר שוויון, גם אם לא מבוססת על נתוני אמת, ואיך שומרים על עולם יציב ובטוח לכל אחד מן התאומים בלי לפגוע בזה של השני? כמה טיפים להורים שמרכיבים עגלת תאומים נוצצת אבל בתוך ליבם מעט חוששים…

הפרדה ככל שיותר

תאומים זה יפה וציורי ואנחנו אוהבים לפעמים להשתמש בזה ככל שיותר, להלביש אותו דבר, לקחת אותם יחד לכל מקום, אבל זה לא תמיד בריא. מומלץ כמה שיותר למצוא זמנים נפרדים עבור כל אחד מן הזוג, תאום או תאומה. השתדלו לשים לב שיש לכם זמנים אישיים שבהם אתם משחקים רק עם אחד או אחת מהם, כל אחד בנפרד. צאו מפעם לפעם לסיבוב אישי בשמש עם אחד מן הזוג, תוכלו לרכוש מנשא תינוק להשתמש בו בתחלופה, זה יהיה בריא עבורכם להתרגל לתשומת לב אישית לאחד מהם מפעם לפעם באמצעות המנשא, כאשר תחליפו ביניהם בתמידות.

סמנו לעצמכם

אל תסמכו על הזיכרון שלכם כי עומס החיים לא תמיד משאיר לכם תאים פנויים במוח כדי לזכור עם מי יצאתם בפעם האחרונה וכמה פעמים חיבקתם את X ושיחקתם עם Y. התרגלו פשוט לסמן לעצמכם בדרך זו או אחרת את שימת הלב שלכם לכל אחד מן התאומים, לא מעט הורים לתאומים מסמנים לעצמם באופן מוחשי באמצעות דף ועט או כל רישום אחר שנוח להם את זמני הטיפול והתעסוקה עם התינוקות כדי לוודא שהם אכן מעניקים מספיק תשומת לב לכל אחד מן החצאים שהוא שלם בפני עצמו וזקוק לכם בדיוק כמו תאומו.

היו הורים בטוחים

אל תאפשרו לכל הדאגות האלו לכרסם במעמדכם ובתחושתכם כהורים טובים. אתם עושים ככל שאתם יכולים ונותנים את כל ליבכם עבורם, אם תתחילו להעביר את יומכם בביקורת עצמית גבוהה מדי ותחושות אשמה חוזרות על העובדה שאינכם מצליחים להשוות לחלוטין בין השניים ולעיתים אולי אחד מהם יצא נפסד מעט, ילדיכם יאבדו אתכם וזה יהיה עבורם ההפסד הגדול ביותר. מוזמנים לביקור פינוקים בג'ואי להורים ולתינוקות ובינתיים נאחל לכם ולהם רק טוב!

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שמן זית – הסבון הטבעי המושלם
שמן זית הוא ללא ספק אחד ממצרכי המזון הקדומים בהיסטוריה...
סוגים של חקירות: מה ההבדל ואיך להתנהל בכל אחת?
דרכה של המשטרה לקבל מידע אשר יעזור לה לבנות את...
איך נשתמש בטכנולוגיה כדי להגן מפני שריפה
אנחנו חיים בעולם דיגיטלי, מהיר ודינמי. אנחנו היום למעשה, כל...
פינוקים שכל אישה תשמח לקבל
מי מאתנו לא מכיר את התחושה הזאת שאנחנו רוצים לפנק...
מה זה דיכאון ואיך מתמודדים איתו?
נפש האדם הוא מה שרבים מכל העולם מנסים לחקור בכל...
למה חשוב להשקיע במכירות ובשיווק לספר הביכורים שלך
למען האמת זהו מאמר שיעזור לך להבין איך זה עובד,...
משרד הביטחון מאיץ את העבודות להקמת קריות המודיעין והתקשוב של צה"ל בנגב
מנכ"ל משרד הביטחון בסיור בבאר שבע: "הערך האסטרטגי והמבצעי של...
קניון עזריאלי הנגב מקבוצת קניוני עזריאלי, ממשיך להתחדש בתמהיל החנויות שלו ומשיק מתחם מכונות משחק לכל המשפחה KiddyPlay
הטבה מיוחדת תוצע בימים הקרובים באופן בלעדי באפליקציית עזריאלי לכמות...
ממשיכים בהריסות המבנים ביישובי העוטף לאחר השלמת הריסות המבנים הציבוריים בקיבוץ בארי החלו השבוע בהריסות בתי המגורים שנפגעו ב -7 באוקטובר
קבוצת טלאור כראדי שנבחרה לבצע את עבודות הריסות המבנים ביישובי...
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....