Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ? – התשובה בגוף ההנדסה

איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ? – התשובה בגוף ההנדסה
מכללת סמי שמעון

בשנים האחרונות שוק העבודה מרבה לעסוק ביזמות, סטארט-אפים ועסקים טכנולוגיים. צעירים רבים המעוניינים בדרך זו הולכים לרוב ללמוד הנדסה כדי לרכוש את הידע הרצוי. ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יום פתוח ללימודי ההנדסה במחלקות השונות. במהלך היום המועמדים יוכלו להכיר את מרכז היזמות והחדשנות של המכללה המקדם הקמת עסקים ומיזמי היי-טק.

איך הופכים ליזמים צעירים
מכללת סמי שמעון

ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יום פתוח ללימודי ההנדסה. במהלך היום יוכלו המועמדים להכיר את מחלקות ההנדסה השונות, את המעבדות וצוות ההוראה וגם את המרכז ליזמות וחדשנות, EIC, לפיתוח כישורי יזמות ותמיכה בהקמת מיזמים טכנולוגיים.

מרכז EIC הוקם במטרה לקדם את נושא היזמות והחדשנות ב SCE על מנת לאפשר לדור המהנדסים הבא לפתח כישורי יזמות, פיתוח מוצרים חדשניים, וכן כיצד לקדם מוצרים בשוק תחרותי. כך לדוגמה מספר יבגני גמבום מבאר שבע, סטודנט שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות ואחד הסטודנטים הלומדים יזמות במסגרת המרכז: "במהלך התואר למדנו הרבה תאוריה והתעסקנו בקורסים ספציפיים למקצוע מהנדס המכונות. השנה, בקורס היזמות אנו לומדים בעיקר תוכן עסקי כמו לדוגמה מחקרים על חברות שונות במשק, דרכי פעילות של פירמות גדולות ופרויקטים ליצירת הון באמצעות השקעות נכונות".

במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים מניסיון של אחרים בתחום היזמות ואף מתנסים בעצמם ביזמות ועשיית רווח על השקעה. "אנו בונים מצגות ומציגים לשאר הסטודנטים במחלקה על חברות וסטארט-אפים. זה עוזר לנו ללמוד מושגים חדשים מעולם היזמות ובכלל להכיר לעומק את כל הסכנות וההצלחות של עולם זה.

"באחת המשימות, לדוגמה, התבקשנו להקים מיזמים קטנים שהמטרה היא לעשות רווח באמצעות הון התחלתי. יחד עם שותף, דובר השפה הערבית, החלטנו להקים קורס ללימוד השפה הערבית למתחילים וכבר העברנו פעילות ראשונה בפאב ביאליק 26 בבאר שבע. היה ערב מוצלח מאוד ואנו שוקלים להמשיך עם הפרויקט".

בסיום שנת הלימודים סטודנטים משנה ד' יגישו את פרויקטי הגמר שלהם. הסטודנטים הלומדים במרכז היזמות מתבקשים גם להעביר מצגת קצרה על הפרויקט מול משקיעים פוטנציאליים במטרה ללמוד על הצגה של מוצר בעתיד ולנסות לקדם את הפרויקט שלהם כבר בסיום לימודם. "אני מרגיש שהמכללה מאוד דוחפת ומקדמת אותנו להקים סטארט-אפים חדשים משלנו, להיות יזמים וליצור דברים חדשים. יש לי תחושה שאם ארצה לעסוק ביזמות בעתיד אז קיבלתי את הכלים הדרושים מהמכללה".

ראשת המרכז ליזמות ולחדשנות, ד"ר נטע קלע מסרה בתגובה: מרכז היזמות והחדשנות של המכללה, EIC, הוא מקור לגאווה עבור כולנו. המרכז הוא חלק מתפיסת ה-Project Oriented להכשרת המהנדס, המייחדת את המכללה וכוללת ניסיון מעשי ומטפחת יצירתיות ויישום של החומר הנלמד באמצעות תחרויות ופרויקטים לאורך כל תקופת הלימודים. אנו מאמינים בלקדם את הסטודנטים לכיוון יזמות וחדשנות על מנת להקנות לסטודנטים יתרון בשוק העבודה התחרותי שנמצא במירוץ אחר חדשנות וכן לעידוד הקמת חברות היי-טק נוספות בדרום בפרט ובארץ בכלל. אנו מאמינים כי הלימודים ליזמות הם חיוניים לכל מהנדס ומקווים שהמרכז יהווה חלק בלתי נפרד מהכשרת המהנדסים שלנו במסגרת התואר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...