Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ? – התשובה בגוף ההנדסה

איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ? – התשובה בגוף ההנדסה
מכללת סמי שמעון

בשנים האחרונות שוק העבודה מרבה לעסוק ביזמות, סטארט-אפים ועסקים טכנולוגיים. צעירים רבים המעוניינים בדרך זו הולכים לרוב ללמוד הנדסה כדי לרכוש את הידע הרצוי. ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יום פתוח ללימודי ההנדסה במחלקות השונות. במהלך היום המועמדים יוכלו להכיר את מרכז היזמות והחדשנות של המכללה המקדם הקמת עסקים ומיזמי היי-טק.

איך הופכים ליזמים צעירים
מכללת סמי שמעון

ביום שישי הבא, 21.12, יתקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יום פתוח ללימודי ההנדסה. במהלך היום יוכלו המועמדים להכיר את מחלקות ההנדסה השונות, את המעבדות וצוות ההוראה וגם את המרכז ליזמות וחדשנות, EIC, לפיתוח כישורי יזמות ותמיכה בהקמת מיזמים טכנולוגיים.

מרכז EIC הוקם במטרה לקדם את נושא היזמות והחדשנות ב SCE על מנת לאפשר לדור המהנדסים הבא לפתח כישורי יזמות, פיתוח מוצרים חדשניים, וכן כיצד לקדם מוצרים בשוק תחרותי. כך לדוגמה מספר יבגני גמבום מבאר שבע, סטודנט שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות ואחד הסטודנטים הלומדים יזמות במסגרת המרכז: "במהלך התואר למדנו הרבה תאוריה והתעסקנו בקורסים ספציפיים למקצוע מהנדס המכונות. השנה, בקורס היזמות אנו לומדים בעיקר תוכן עסקי כמו לדוגמה מחקרים על חברות שונות במשק, דרכי פעילות של פירמות גדולות ופרויקטים ליצירת הון באמצעות השקעות נכונות".

במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים מניסיון של אחרים בתחום היזמות ואף מתנסים בעצמם ביזמות ועשיית רווח על השקעה. "אנו בונים מצגות ומציגים לשאר הסטודנטים במחלקה על חברות וסטארט-אפים. זה עוזר לנו ללמוד מושגים חדשים מעולם היזמות ובכלל להכיר לעומק את כל הסכנות וההצלחות של עולם זה.

"באחת המשימות, לדוגמה, התבקשנו להקים מיזמים קטנים שהמטרה היא לעשות רווח באמצעות הון התחלתי. יחד עם שותף, דובר השפה הערבית, החלטנו להקים קורס ללימוד השפה הערבית למתחילים וכבר העברנו פעילות ראשונה בפאב ביאליק 26 בבאר שבע. היה ערב מוצלח מאוד ואנו שוקלים להמשיך עם הפרויקט".

בסיום שנת הלימודים סטודנטים משנה ד' יגישו את פרויקטי הגמר שלהם. הסטודנטים הלומדים במרכז היזמות מתבקשים גם להעביר מצגת קצרה על הפרויקט מול משקיעים פוטנציאליים במטרה ללמוד על הצגה של מוצר בעתיד ולנסות לקדם את הפרויקט שלהם כבר בסיום לימודם. "אני מרגיש שהמכללה מאוד דוחפת ומקדמת אותנו להקים סטארט-אפים חדשים משלנו, להיות יזמים וליצור דברים חדשים. יש לי תחושה שאם ארצה לעסוק ביזמות בעתיד אז קיבלתי את הכלים הדרושים מהמכללה".

ראשת המרכז ליזמות ולחדשנות, ד"ר נטע קלע מסרה בתגובה: מרכז היזמות והחדשנות של המכללה, EIC, הוא מקור לגאווה עבור כולנו. המרכז הוא חלק מתפיסת ה-Project Oriented להכשרת המהנדס, המייחדת את המכללה וכוללת ניסיון מעשי ומטפחת יצירתיות ויישום של החומר הנלמד באמצעות תחרויות ופרויקטים לאורך כל תקופת הלימודים. אנו מאמינים בלקדם את הסטודנטים לכיוון יזמות וחדשנות על מנת להקנות לסטודנטים יתרון בשוק העבודה התחרותי שנמצא במירוץ אחר חדשנות וכן לעידוד הקמת חברות היי-טק נוספות בדרום בפרט ובארץ בכלל. אנו מאמינים כי הלימודים ליזמות הם חיוניים לכל מהנדס ומקווים שהמרכז יהווה חלק בלתי נפרד מהכשרת המהנדסים שלנו במסגרת התואר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
"מאפשרים לבני הנוער להאמין בעצמם": תוכנית גשר לאקדמיה של קרן אלעזרא לזולת וקרן אייסף מסכמת שנה באשקלון
התוכנית מסייעת לשיפור הישגים לבגרות ומעודדת השתלבות באקדמיה בעתיד; מפגש...
שיעור חינוך בחופש
חוץ משיעורי אנגלית לבגרות, המורה תהילה יפרח מקרית חמ"ד אמית...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
אלופי העולם: מצדיעים לתלמידי שדרות
בסיומה של שנה מורכבת ומאתגרת, כינסו הנהלת קריית חמ"ד אמית...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...