Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איטום נגד חלודה- השיטה המנצחת

איטום נגד חלודה- השיטה המנצחת
קרדיט - Freepik

קרה לכם פעם שאחרי הגשם גיליתם חלודה על הסורג בחצר? אולי קרה לכם פעם שהכיור באמבטיה קיבל כתם כתום זהוב קרוב לכניסת הברז? אולי קרה לכם שהוצאתם בגד ממכונת הכביסה וגיליתם עליו כתם חדש שלא היה כשהכנסתם אותו אליה? כתמי חלודה הם כתמים נפוצים בבית ובסביבה בגלל שמדובר בתהליך כימי המונע מחמצן, שנמצא בכל מקום בטבע. חומרים נוגדי חלודה נמצאים בשימוש פרטי שוטף, הן בניקיון חלודה בכלים סניטריים, הן בטיפול בכתמי בגדים נקודתיים שנוצרו תוך כדי עבודה או בגלל תקלה במכונת הכביסה, ובאופן כללי יש לכתמי חלודה פתרון קל ויעיל. אבל מה קורה שפשטה חלודה על אחת המכונות במפעל שלנו? כעת הכל יהיה מסובך הרבה יותר כיוון שבשונה מכתם ממוקד, חלודה שהתפשטה במבנה מתכתי היא לרוב בלתי ניתנת לפתירה. מניעת חלודה היא איפה צורך מהותי בעסק, למי שאינו מעוניין להחליף את פס הייצור בעל כורחו מפעם לפעם בגלל תסמיני קורוזיה.

מה אפשר לעשות

בתחום מניעת חלודה יש לא מעט שיטות, חלקן מבוססות וחלקן ניסיוניות ואינן מכסות את הצורך המלא. ישנם חומרים מעכבי קורוזיה שמונעות ברמה כזו או אחרת את ההתחמצנות שיוצרת את תהליך החלודה. יש אפשרות להתבסס במפעל על חומרים שעוצרים את הקורוזיה מלהתפשט אל תוך החומר ולאכול אותו כמו למשל אלומיניום, ויש גם סוגי צביעה וציפויים שמבודדים את המתכת הפנימית מהחומרים שעלולים לאכול אותה ודואגים שלא תהיה במגע איתם. חשוב לדעת שגם אם תרצו לבסס את פסי הייצור שלכם על חמורים שאינם מועדים לקורוזיה כמו גומי, פלדה ואחרים שחמצון אינו פוגע בהם, אתם תגלו שלא תוכל ולוותר על שימוש במתכות כאלו ואחרות בחלקים מן המכונות שלכם לכל הפחות. סרט אטימה יוכל לעזור לכם בכך לפעמים אבל לא באופן מוחלט, מתכות וסגסוגות מתכות כמו ברונזה, נחושת ועוד הם חלק בלתי נפרד מהתעשיה לכל הפחות כדי להעביר בה חשמל…

ציפוי VCI

בחברת יורוסיל מציעים לכם שיטה ייחודית בפיתוח אמריקאי למניעת חלודה, מדובר בציפוי VCI . זוהי טכנולוגית ציפוי ייחודית המיוצרת על ידי חברת ZERUST  האמריקנית, ונמצאת בשימוש זה שנים ארוכות. היא מונעת קורוזיה בטוחה לאורך טווח זמן ארוך, ומצליחה להגן על פסי ייצור ענקיים בכל העולם מפני פגיעות קורוזיה, ועלויות הענק שהן מביאות איתן על המפעל. באמצעות הציפוי הזה אתם תוכלו להיות בטוחים שהמפעל שלכם מוגן מפני חלודה והתחמצנות ואתם יכולים לעסוק בנחת בכל מה שיביא לכם עוד לקוחות, עוד מוצרים ועוד כסף. לפתרונות איטום ותחזוק תעשייה- דברו עם יורוסיל.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ראיון עם גבי פרידמן על יזמות עסקית
בראיון הבא, גבי פרידמן, יזם ומנהיג בתחום העסקי, ישתף אותנו...
היתרונות בפירות וירקות אורגניים
אם אתם מעוניינים לאכול פירות וירקות איכותיים באמת, כדאי מאוד...
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
הרצאות קצרות, השראה גדולה: תלמידות כיתת נחשון העירונית באירוע שיא
ביום חגיגי ומיוחד שנערך ביוזמת כיתת נחשון בקריית החינוך בן...
אנחנו לא מכירים אף אחד שלא אוהב שוקולד
שוקולד הוא לא כמו עוד סוכריה על מקל או גומי...
איך פותרים סכסוכים ללא הגעה לבית משפט
סכסוכים הם מועדים לקרות, שכן, לא הכל תמיד עובר בצורה...
עיצוב ויופי בהתאמה אישית עם ד"ר טל קפלן
להחזיר לשפתיים את החיוך – עיבוי שפתיים עם ד"ר טל...
מה הכי חשוב בבחירת לופט למסיבת רווקות בדרום
מסיבת רווקות היא ללא ספק סיבה משמעותית למסיבה ואכן כזו...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...